Daugiabučio renovacija apšiltino namą

Pasibaigus renovacijos darbams, kiekvieno daugiabučio laukia pirmiausiai namo pridavimas. Tai reiškia, kad kaip ir prieš pradedant renovaciją, taip ir jai pasibaigus, turi būti matuojama termovizija, turi būti suskaičiuojamas energinisnamo efektyvumas.

Žiemą būdavo šalta ir brangu

RenovacijaAkivaizdu, jog ne veltui visi rodikliai rodė, kad termovizija labai prasta prieš renovuojant daugiabutį. Net ir be tų tyrimų tas namo pridavimas mums jau buvo aiškus – visur kiaura ir šalta. Kokios baisios būdavo tos naktys, kai tekdavo miegoti su visais namie esančiais ledais, patalais, vilnonėmis kojinėmis, ir vis tiek drebėti iš šalčio. Net neaišku būdavo, kiek iš tiesų yra šilumos kambaryje, ir ar tuojau nepereisime į minusinę temperatūrą. Kadangi šaltis tiesiog pjaudavo, atrodydavo, kad reikia gelbėtis bet kokiais būdais. Štai dėl ko aš tiesiog stengdavausi kuo daugiau prisirengti. Turėjome tepalinį radiatorių, kuris ryte rydavo elektrą. Bet… Kai žmogui šalta, argi tada galvosi apie pasekmes, apie padarinius ir tai, kad dabar taip šalta, kad reikės mokėti už elektrą? Taigi, kol jis nesugedo, jungdavausi jį ir prie jo atsisėdus šildavau. Deja, kadangi namo energinis efektyvumas buvo tikrai niekinis, tai ir šiluma iš namo išeidavo kone per akimirką. Tai liūdnas dalykas kiekvienam, kas supranta, kaip reikia gyventi, ir kaip reikia leisti pinigus. Kai juos praleidi už šiltą orą, kuris tuojau pat išeina per namo kiauras sienas, tada būna labai gaila. Ir tai dar ne viskas. Dar reikėtų paminėti ir tai, kad ateidavo milžiniškos sąskaitos už šildymą, kurios kasmet po akmenį po kaklu užnerdavo kiekvienam daugiabučio gyventojui.

Namo renovacija

Kai prasidėjo daugiabučių renovacija, buvau girdėjusi apie tai, jog žmonės dažniausiai nemėgsta renovuoti namų, kad jie kažko šalinasi, kažko bijo, kad namo bendrijos dažniausiai visa tai vertina nepalankiai ir t.t. Nesupratau, kaip taip gali būti, tačiau atrodė, kad žmonės tikrai nenori to atnaujinimo. Mes jau seniai buvome visi nusprendę, kad kai tik bus proga – renovuosime. Taip ir padarėme.

Reikalai pagerėjo

Aišku, namo pridavimas pasibaigus statyboms buvo vienas labiausiai laukiamų dalykų. Norėjosi, kad ta termovizijabūtų gera. Taigi, mus taip džiugino rezultatai, todėl, kad pirmąją žiemą jau iškart buvo labai šilta, net per šilta, nors pats šildymas buvo užstatytas berods ant minimumo. Be to, reikalai nepaprastai pagerėjo ir dėl to, kad gavome 10 kartų mažesnes šildymo sąskaitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>