Energetinio naudingumo sertifikatas

Įvairūs namų sertifikataiPastatų savininkai turi dokumentus, įrodančius, kad namas ar kitas statinys yra jų nuosavybė. Kiekvienas pastatas turi būti registruotas, tai yra būtina. Šios procedūros turi būti atliekamos pasibaigus statybų darbams. Namo pridavimas yra būtinas, to reikalauja įstatymai. Kiekvienas pastatas turi būti tinkamai įvertintas. Turi būti užtikrinta saugi eksploatacija, statinys turi atitikti reikalavimus. Pastatai gali būti įvairios paskirties. Dažnai statomi gyvenamieji namai, kurie turi būti pakankamai saugūs. Svarbus yra energijos suvartojimas, kiekvienas statinys vartoja energiją. Vieniems prireikia daugiau, o kitiems mažiau. Ne kiekvienas žino, kas yra energetinis sertifikavimas. Šio proceso metu yra nustatomas energijos suvartojimas. Išduodamas energetinio naudingumo sertifikatas. Tai yra svarbu, kadangi suvartojamos energijos kiekis turi įtakos pastato vertei. Galite brangiau arba pigiau parduoti gyvenamąjį namą arba kitas patalpas.

Energetinis sertifikavimas neatliekamas bet kaip. Tai turi atlikti specialistai, tam tikra nustatyta tvarka. Tokias paslaugas gali jums pasiūlyti ne viena įmonė Lietuvoje. Pasirinkite geriausius specialistus, kurie operatyviai ir kokybiškai atliks energetinį sertifikavimą. Pradėti reikėtų nuo prašymo pateikimo. Susisiekite su kskompanija.lt atstovais. Tai galite padaryti paskambinę kontaktiniu telefonu arba rašykite nurodytu elektroniniu paštu. Darbuotojai atvyks į vietą, kad galėtų pamatyti statinį. Būtina pasirašyti sutartį, kad būtų pradėti vykdyti darbai. Pastatą būtina apžiūrėti, kad galima būtų atlikti tinkamai energetinį sertifikavimą ir išduoti energetinio naudingumo sertifikatą. Nepamirškite, kad būtina turėti reikiamus dokumentus (pastato projekto bylą ir kadastrinių matavimų). Bus paskaičiuotas energinis naudingumas, apie tai jūs turite būti informuotas. Visus duomenis sertifikavimą atliekantis asmuo privalo perduoti. Naudingumas gali būti gerinamas, tam jums bus reikalingos specialios priemonės. Jos yra įvertinamos atliekant energinį sertifikavimą. Atlikus visus minėtus žingsnius bus suteiktas sertifikatas.

Kiekvienas gyvenamojo namo savininkas ar kitos paskirties pastato turėtų žinoti, kad sertifikatas (energetinio naudingumo) nesuteikiamas visam laikui. Jis turi galiojimo laiką, tai savaime suprantama, kadangi bėgant laikui, pastato energijos sunaudojimo rodikliai gali kisti. Energijos suvartojimas gali padidėti. Įstatymų nustatyta tvarka energetinio naudingumo sertifikatai galioja dešimt metų. Skaičiuojama nuo suteikimo datos. Tai turėtų žinoti kiekvienas, kadangi nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės.

Daugeliui aktuali sertifikato kaina. Ji nėra vienoda visiems pastatams. Kaina priklauso nuo pastato ploto. Tai įtakos turi laikui, kurio prireiks energiniam sertifikavimui. Norėdami sužinoti tikslias kainas susisiekite su kskompanija.lt darbuotojais. Kaina skaičiuojama vienam kvadratui, jei kvadratūra didesnė, kaina kvadratui bus mažesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *