Energetinio naudingumo sertifikato nauda

Daugelis šiuolaikinio pasaulio žmonių stengiasi surasti kuo ekonomiškesnius ir kuo ekologiškesnius būdus, kurie padėtų gyventi su visais patogumais. Šiuolaikiniai namai statomi atsižvelgiant į tokio pobūdžio aspektus, kaip žema šildymo kaina, geras ir vartoti tinkamas vanduo, teisingai sujungta elektros sistema ir taip toliau. Tačiau ieškant gyvenamojo ploto dažnai susiduriame su problema, kad negauname visos reikalingos informacijos, kuri mums padeda įvertinti ar pasirinktas gyvenamasis plotas atitinka visus išsikeltus kriterijus. Ypač dažnai tai nutinka ieškant ilgalaikės nuomos. Retas nuomininkas pateikia dokumentus apie namo energetinę vertę. Dažniausiai tenka apsiriboti tik jo garbės žodžiu. Energetinio naudingumo sertifikatas, tai tokio pobūdžio dokumentas, kuris suteikia visą reikalingą informaciją apie namo energijos vartojimą. Šiais laikais statant namus jis tiesiog būtinas. Rekomenduojame įvertinti savo gyvenamą plotą ir tiems, kuri gyvena ir senos statybos name. Taip žinodami visus kabliukus galėsite stengtis juos ištaisyti. Namu statyba taip pat reikalauja turėti tokio pobūžio dokumentą, kuomet visi darbai yra pabaigti.

sertifikatasEnerginio naudingumo sertifikatas apima šiuos veiksnius/ procesus:

  • Nustatoma šilumos kiekio energijos mastas. Taip pat įvertinama pro kurias gyvenamo ploto vietas daugiausia šilumos yra prarandama.

  • Patikrinamas elektros tinklų išsidėstymas ir įvertinama ar viskas yra saugu.

  • Įvertinami akustiniai rodmenys. Tai itin aktualu žmonėms gyvenantiems miestuose ir ypač jų centruose.

  • Patikrinamas vanduo. Pateikiami duomenys ar jį galima vartoti.

Šie ir daugiau tyrimų atliekami profesionalų, kurie puikiai išmano savo darbą ir pateikia visus reikalingus duomenis, kurie gali padėti įvertinti nekilnojamąjį turtą tam tikra klase. Energetinio naudingumo sertifikatas apima išsamią analizę ir tuo pačiu namas yra įvertinamas viena iš devynių klasių: A++, A+, A, B, C, D, E, F, G. Žinoma, aukščiausia klasė yra A++ ir ja pažymėtas namas pasižymi ne tik ekonomiškumu kainos atžvilgiu, tačiau tuo pačiu ir ekologiškumu. Visada rekomenduojame pasirinkti aukštesne klase įvertinta būstą ir paskui sutaupyti nemažai pinigų kituose sprendimuose. Juolab, aukšta klase įvertintas namas pasižymi kur kas geresnėmis gyvenimo sąlygomis. Energetinio naudingumo sertifikatas reikalingas siekiant įrodyti jūsų siūlomo namo privalumus.

Paprastai įvertinimas trunka iki vienos paros, tad tai neturėtų sutrikdyti jūsų įprasto gyvenimo. Jei norite kad pirma jus priimtų greičiau, nei turi laiko, tai Jums gali kainuoti papildomus pinigus. Tačiau jei planuojate greitu metu parduoti nekilnojamąjį turtą – geriau jau iškart pasiruoškite visus dokumentus ir suteikite visą reikalingą informacija potencialiam klientui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *