Energetinis sertifikavimas: kaip tai vyksta?

Jei yra planuojama parduoti namą arba jį išnuomoti, tokiu atveju reikės pasirūpinti pastato energetiniu sertifikavimu, kadangi šis formalumas šiandien yra privalomas. Jo metu yra nustatoma energinio naudingumo klase, kuri žymima raidėmis nuo A iki G, kurių pati aukščiausia yra A klasė.

energetinis naudingumasŠios klasės parodo, ar pastatas yra pakankamai ekonomiškas: visada yra tikimasi, kad apšildyti namą kainuos kuo pigiau, tad visada svarbu atkreipti dėmesį, ar tam yra sunaudojamas didelis šilumos energijos kiekis. Jei energinio naudingumo klasė yra gana aukšta, tokiu atveju visada galima būti ramiems, kad pastato šildymas nepareikalaus didelių investicijų. Paprastai to tikisi kiekvienas potencialus pastato savininkas arba nuomininkas, ir tuo atveju, jei klasė yra gan aukšta, neretais atvejais sutinkama mokėti didesnę kainą. Tai, žinoma, yra palanku patiems namo savininkams, kurie visada tikisi, kad pavyks pastatą parduoti ar išnuomoti pačia geriausia kaina.

Norint, kad būtų atliktas energetinis auditas, reikės susirasti bendrovę, kuri teikia tokias paslaugas. Tai padaryti bus tikrai nesunku, kadangi paiešką galima pradėti tiesiog internetinėje erdvėje. Tikėtina, kad tokiu būdu greitai atrasite paslaugos tiekėjus, ir, žinoma, galėsite palyginti teikiamų paslaugų sąlygas bei įkainius. Kiek tai kainuos, tai priklausys no to, kokią bendrovę pasirinksite, o taip pat kaina gali priklausyti nuo pastato dydžio bei sudėtingumo. Kaip bebūtų, tikrai neverta nerimauti, kad ši paslauga gali kainuoti gana brangiai, kadangi kainos šiandien yra tikrai labai palankios.

Neretai teiraujamasi, kiek gali užtrukti atliekami skaičiavimai, tačiau tai taip pat priklausys nuo pastato sudėtingumo. Vis dėlto, tai tikrai netrunka labai ilgai, ir tuomet, kada išduodamas sertifikatas, rūpinti sertifikavimu neteks net 10 metų, kadangi sertifikatas galioja tiek laiko.

Nors kartais klausiama, kas nutiks, jei bus nustatyta gana žema klasė, tačiau rūpintis tuo nereikėtų: specialistai visada gali pateikti įvairius siūlymus, kurie tikrai gali padėti padidinti pastato energetinį naudingumą. Taigi, galima drąsiai teigti, kad šis formalumas yra naudingas abiem pusėms: tiek pastato savininkui, tiek ir potencialiam nuomininkui arba būsimam namo savininkui, kadangi nuo to, kokia bus nustatyta energetinio naudingumo klasė, priklausys ir pastato nuomos ar pardavimo kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *