Energinio naudingumo sertifikatai – didesnei jūsų turto vertei

SertifikataiŠiais laikais, kuomet energetika ir pastatų energinės savybės yra itin svarbios, pravartu turėti savo būsto (nesvarbu ar tai būtų butas, ar nuosavas namas) energinio naudingumo sertifikatą. Energinio naudingumo sertifikatai dažnai reikalingi tam, kad būstas nekilnojamo turto rinkoje įgautų didesnę vertę. Žinoma, jei jūsų namas ar butas bus įvertintas labai prastu balu, tai jam nepridės jokios vertės pardavimo rinkoje – priešingai, tokie įvertinimai gali sumažinti būsto vertę.

Kaip gauti energinio naudingumo sertifikatą?

Visas procesas yra gana paprastas. Iš esmės, svarbiausia jog jūsų būstas būtų apžiūrėtas ir įvertintas pagal tam tikrus kriterijus tam, kad būtų galima nustatyti kokia energinio naudingumo klase jis bus klasifikuojamas. Kaip bebūtų gaila, net jei ir esate energetikos ekspertas, pats to padaryti tikrai negalėsite – šiai užduočiai įvykdyti reikia profesionalų, turinčių specialius įgaliojimus ir leidimus teikti energinio naudingumo sertifikatus.

Kaip jau supratote, tam, kad būtų nustatyta jūsų nekilnojamojo turto energinė klasė, jums reikės pasinaudoti paslaugomis įmonės, kuri teikia energinės klasės nustatymo paslaugas. Tokių įmonių Lietuvos rinkoje yra ne viena ir ne dvi, todėl paprasčiausiai įveskite į Google paieškos laukelį raktinį žodį “energinės klasės sertifikavimas” ir pasirinkite tą įmonę, kuri jums atrodo pati patraukliausia. Susisiekus su kvalifikuotais ekspertais, susitarsite dėl visų aktualių sąlygų – kada bus atliekama ekspertizė, kiek tai kainuos ir t.t. Pats būsto vertinimo procesas gali trukti vos keletą valandų, ar net visą darbo dieną, priklausomai nuo to ar yra vertinamas butas ar nuosavas namas. Didelę įtaką tam turi ir būsto plotas (kvadratiniai metrai). Būstas įvertinamas skalėje nuo A++ iki G, kur A++ aukščiausia įmano energinio naudingumo klasė, o G žemiausia. Kai gausite oficialų dokumentą, patvirtinantį jūsų nekilnojamo turto energinio naudingumo klasę, jis galios 10 metų nuo jo išdavimo datos. Todėl jei būstą planuojate parduoti tik už 15 ar 20 metų, energinio naudingumo vertinimo atlikti dabar neverta. Taip pat, prieš atliekant bet kokius vertinimo darbus, patartina pasitarti su kvalifikuotu specialistu, jog jis įvertintų ar sertifikavimas jūsų situacijoje bus naudingas, ar ne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>