Patalpų termovizija

Namų ūkisKiekvienoje šalyje naujos gyvenamosios patalpos reikalauja įvairių tyrimų tam, kad namo pridavimas registrų centrui būtų sėkmingas bei namai būtų saugūs ir kokybiškai įrengti. Tyrimai, kurie yra reikalingi namo pridavimui, kiekvienoje šalyje yra reikalaujami skirtingi, jų būtinybę įtakoja klimatas, nusikalstamumo lygis ir kitos įvairios sąlygos. Lietuvoje būtinieji tyrimai yra akustiniai (garso), vandens, šildymo sistemos, geodezinių bei elektros tinklų tyrimai. Tačiau esti ir kitokių tyrimų, kuriuos renkasi atlikti žmonės tam, kad pagerinti savo namų kokybę ar stengdamiesi juos padaryti labiau ekonomiškais.

Termovizija

Termvovizija arba kitaip termoviziniai tyrimai – tai būtent tokie tyrimai, kurių dėka galite efektyviai pagerinti savo gyvenamųjų patalpų šilumos kokybę bei sandarumą, išsiaiškinę sienų pačias jautriausias ir šaltam orui pralaidžiausias vietas. Šie tyrimai nėra būtini, todėl namo pridavimas be jų garantuotai bus sėkmingas, todėl galite nesijaudinti – šis tyrimas yra laisvas jūsų valios pasirinkimas.

Termovizijos tyrimas yra vienas paprasčiausių namo kokybės tyrimų, tačiau neproporcingai turi didelę svarbą ir naudą. Termoviziniai tyrimai beveik visuomet atliekami šaltuoju metų laiku, kai namuose yra įjungiamas šildymas, taip per atstumą yra fotografuojamos namo sienos su specialiu prietaisu, kuris parodo temperatūros svyravimus uždarose patalpose. Iš gautų nuotraukų atliktas tyrimas parodo kokios namo sienos yra pralaidžios šalčiui arba yra linkusios iš namų išleisti šilumą, taip išnaudojant didesnes šilumos sąnaudas, to pasekoje didinant ir mėnesines išlaidas būsto išlaikymui. Šis tyrimas ypatingai naudingas senesnės statybos pastatams, mat jie dažniausiai būna jau nusidėvėję ir dažnai linkę iš namų išleisti šilumą, todėl senesnės statybos namuose dažnai gali būti vėsu. Nustačius šalčiui pralaidžias sienų vietas galima jas tvarkyti ir išspręsti problemą.

Be abejo, termovizijos tyrimai naudojami ne tik gyvenamosioms patalpoms. Tai taip pat be galo pravartus tyrimas uždaroms erdvėms į kurias neįmanoma patekti, tačiau būtina nustatyti jų temperatūrą. Todėl termovizoriaus pagalba dažnai matuojama įvairių vamzdžių, cisternų, mažų uždarų patalpų laivuose ar ūkiniuose pastatuose temperatūra. Atlikę šį tyrimą darbuotojai gali užtikrinti tinkamos temperatūros palaikymą norimoje patalpoje ir taip sumažinti nekokybiško darbo tikimybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>