Stereoptipai apie sportininkus ir jų paneigimas

Energy papildaiKartais tie, kas nežino, nei kas yra proteinas, nei kas yra baltyminė dieta, nei kodėl sportininkai tiek sportuoja – prisigalvoja mitų ir nesąmonių ir užuot gerbę bei vertinę tokį valios parodymą ir savęs tobulinimą kaip sportą, tai apkalba patys sau darydami gėdą. Kad išsklaidytume neatitikimus ir būtų aišku, kas yra kas, pateikiame keletą populiarių mitų apie tai, kas yra arba nėra sportas, ir juos paneigiame.

Mitas: nemąsto, tik sportuoja

Tai mitas, kuris labiausiai atskleidžia paties jo skleidėjo neišprusimą. Jeigu Vakaruose sportas ir intelektas dar būdavo kažkurį laiką atskiri ir nelaikomi susiję, tai Rytų kraštuose sportas visada buvo ir menas, ir intelektas viename, ir kūnas nuo intelekto nebūdavo atskiriamas. Tačiau tai tikrai nėra jokia tiesa, kadangi sakoma ir taip – sveikame kūne ir sveika siela. Koks intelektas gali būti sveikas, jeigu pjaunama šaka, ant kurios sėdima, ir nesirūpinama net nuosavu kūnu? Sveikas kūnas yra labai svarbus mums kiekvienam, todėl tikrai reikia stengtis jį tokiu ir išlaikyti. Daugybė itin daug pasiekusių žmonių, tituluojamų už savo protą, suvokia, kaip svarbu rūpintis savo kūnu ir sportuoja. Vieniems pakanka kasdienio balanso palaikymo ir galbūt pabėgiojimo vakarais, pasivažinėjimo dviračiu. Kitiems reikia ir aukštesnių pakopų: kryptingas sportas salėje, proteinas, baltyminė mityba ir pan. Tačiau sportas visada buvo ir bus įrodymas to, kad žmogus supranta savo kūno reikšmę, nepasiduoda pagundoms, stengiasi išlikti sveikas, ir dėl to taip atrodo. Kartu jis ir ugdo savo valios jėgas.

Mitas: papildus vartoti nesąžininga

Kitas mitas susijęs su įvairiais papildais. Tikrai yra sportininkų, kurie kartais pažeidžia tarptautinius sporto teisės įstatymas ir vartoja tai, kas neleistina. Tačiau paprastai sportuojantiems žmonėms tokie papildai kaip proteinas tikrai netrukdo garbingai dirbti. Mat tai papildai, kurių sudėtyje tiesiog daugiausia yra įvairių baltymų ir kitų elementų, kurie leidžia sveikai auginti raumenis. Tie, kas užsiima kūno tobulinimu (body – building), tie paprastai laikosi ir baltymų dietos – specialios mitybos, kurios režimo metu itin stengiamasi išryškinti raumeninius audinius. Tačiau tai nereiškia, kad kažkas yra tame nesąžiningo. Tai taip pat nesąžininga kaip ir po treniruotės vakare dar šiek tiek pasportuoti. Viskas priklauso nuo jūsų pačių nusiteikimo ir noro daugiau padaryti. Taip pat nereikėtų galvoti, kad tie raumenys patys nuo papildų auga. Taip nėra – raumenys auga ne nuo papildų, o būtent nuo sporto, tačiau mityba yra svarbu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *