Technologijų keliamas stresas – šių laikų problema

Šiais laikais psichologai nesivaržydami kalba apie tai, kad sulig visomis technologijomis į mūsų gyvenimus ateina ne tik palengvinimai ir modernumas, bet ir paprastas žmogiškas stresas. Techniką dažniausiai nusiperkame arba nuomojamės, taip pat galima ir programų nuoma arba pirkimas, mūsų šalyje vis dar įmanomos ir piratinės galimybės gauti kažkokias norimas programas. Tačiau tas jausmas, kai norisi išmesti kompiuterį pro langą arba bent jau sudaužyti jo ekraną iš įsiūčio – pažįstamas kone kiekvienam kompiuterių naudotojui. Tad šiandien kalbame apie technostresą ir tai, kas šiuos pojūčius išprovokuoja.

Lėtas internetas

Programinės įrangos nuomaDėl lėto interneto kalti gali būti visada net keli veiksniai. Mes mėgstame kaltinti tiekėjus, skambinti jiems į biurus ir ten išrėkti visą nepasitenkinimą. Iš tiesų, dažnai yra ir kitų priežasčių, kodėl internetas nejuda taip, kaip norėtųsi. Gali būti, kad kompiuteryje naudojamos tokios programos, kurios jau savaime ima interneto greitį, ir visa kita jūsų veikla sulėtėja. Tarkime, jeigu turite kokią nors „terrents“ programą ir su ja kažką siunčiate. O gal didelį duomenų kiekį siunčiasi kiti žmonės, kurie taip pat naudojasi tuo pačiu interneto šaltiniu. Problema dažnai yra ir blogoje internetą skirstančioje įrangoje. Net jeigu esate išsipirkę greičiausio interneto planą, tačiau naudojate labai prastą seną skirstytuvą, tai jis nepraleidžia jums tokio greičio, kokio norėtumėte, nes paprasčiausiai negali to padaryti. Taigi, tai dar viena priežastis, kodėl gali kilti jūsų pyktis ir nekantrumas, laukiant, kol atsidarys reikiama interneto svetainė.

Lėtas kompiuteris

Jeigu jūsų namuose lėtas kompiuteris – visada jausitės prastai, nervinsitės, kad negalite padaryti kažko taip greitai, kaip norėtumėte. Tokiais atvejais taip pat reikia pagalvoti ir apie tai, kokias programas naudojate, perkate ar nuomojatės. Tarkime, jeigu jums reikalinga didelių, sudėtingų vaizdo redagavimo programų nuoma, o kompiuteris turi prastą vaizdo plokštę, mažai vidinės atminties, nedidelį kietąjį diską, tai tada jūs taip pat esate pasmerkit lėtam darbui. Turite įsirašyti tokias programas, kokios gali dirbti jūsų turimoje aplinkoje.

Klaidos ir nesklandumai

Ką daryti, jeigu prasideda įvairios klaidos? Jeigu negalite išsaugoti norimo dokumento, jeigu išsijungia programos, „užlūšta“ visas kompiuteris ar kažkas neveikia taip, kaip turėtų veikti. Net jeigu tai yra brangiausių programų nuoma, jos vis tiek gali veikti netinkamai, jeigu nėra suderinti kompiuterio parametrai. Tarkime, programa, tinkanti „Linux“ operacinėms sistemoms gali neveikti „Windows“ aplinkoje. Kiekvienu atveju, kai jaučiate, kad nesate patenkinti kompiuterio darbu, jūs visada galite tiesiog paieškoti stigimų priežasčių ir jas šalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>