Ar džiovinti vaisiai ir uogos suteikia naudos

Mūsų organizmui yra būtinos įvairiausios medžiagos: nuo paprasčiausių kalorijų ir skaidulinių medžiagų iki sudėtingų baltymų ir riebalų rūgščių. Žmogus renkasi valgyti vaisius, daržoves ar uogas norėdamas patenkinti šiuos poreikius. Nuo pat mažų dienų mums yra kalama į galvą, kad tokį maistą valgyti privalu, nes jame yra daug skirtingų vitaminų ir kitų medžiagų. Net ir naktį pabudintas kiekvienas pasakys, kad citrinose ir oboliuose yra daug vitamino C, granatose yra daug geležies, mėlynese yra daug vitamino A… Atėjus vaisių sezonui, nieko nuostabaus, kad mes skubame prikimšti pilvus įvairiausiais vaisiais iš sodų ir miškų: braškės, vyšnios, agrastai, obuoliai… Viskas skanu ir viskas sveika. O šiandien atsivėriant vis daugiau galimybių importuoti ir egzotiškas uogas ir vaisius iš kitų šalių, tokių galimybių atsirado dar daugiau: peruvinės dumplūnės iš Peru, goji uogos iš Kinijos…

Džiovinti vaisiaiVasaros laikotarpiu skubame valgyti viską, kas žviežia vien iš noro pajusti šviežaus vaisio ar uogos skonį bei iš elementaraus pragmatizmo – alternatyvų tiesiog nėra. O jų ir niekam nereikia. Bet viskas pasikeičia prasidėjus šaltajam sezonui: ne visi žvieži vaisiai yra taip lengvai prieinami, kaip vasarą ar ankstyvąjį rudenį. Daugelis – ypatingai importuojamų iš tolimųjų užsienio valstybių – prieinami tik džiovinti. Kiekvienas vaisius ir uogas mėgstantis ir vitaminų šaltuoju laikotarpiu ieškantis pilietis paklaus savęs: ar džiovinti vaisiai ir uogos suteikia naudos? Ar ta nauda yra tokia pati, kaip valgant šviežius, nedžiovintus vaisius ar uogas?

Atsakymas yra labai paprastas: iš džiovintų vaisių ir uogų gaunama nauda visu 100% prilygsta šviežiai jų alternatyvai. Reikia suprasti vieną paprastą dalyką: džiovinimo metu – nesvarbu ar tai būtų vaisiai, uogos, daržovės, prieskoniai – maistas praranda tik savo sudėtyje esantį vandenį. Visos maistinės medžiagos niekur nedingsta ir neišgaruoja kartu su vandeniu. Jos pasilieka džiovintame vaisiu ar džiovintoje uogoje. Tai yra elementarus fizinis procesas: jei vandenyje ištirpinsite druską, tai šį vandenį išgarinus druska neišgaruos kartu su juo, bet pasilisk dugne. Identiški procesasi galioja ir džiovinant maistą: džiovinti vaisiai ir džiovintos uogos yra išlieka tiek pat maistingos, kiek ir natūralus bei šviežias jų atitikmuo.

Skaityti straipsnį “Ar džiovinti vaisiai ir uogos suteikia naudos” »

Auksiniai auskarai – vieni gražiausių ir solidžiausių papuošalų

Auksiniai auskaraiKai ieškoma subtilių ir labai estetiškų papuošalų, auksiniai auskarai neabejotinai gali būti vienas palankiausių pasirinkimų. Jie puikiai tinka įvairaus amžiaus moterims, kurioms patinka puoštis, be to, šie auskarai gali būti įvairaus stiliaus bei dizaino, tad kiekviena dailiosios lyties atstovė gali išsirinkti labiausiai patinkančius. Auksiniai auskarai gali būti puikia dovanos idėja įvairiomis progomis, ir palanku yra tai, kad nereikės nuogąstauti, jog gali netikti parinktų papuošalų dydis. Svarbiausia yra tiesiog įvertinti, ar solenizantė yra prasivėrusi ausis, – priešingu atveju teks pasvarstyti apie kitokių papuošalų parinkimą.

Skaityti straipsnį “Auksiniai auskarai – vieni gražiausių ir solidžiausių papuošalų” »