Kaip išlaikyti gerą sveikatą žiemą?

Artėjant žiemai ir už lango siaučiant pandemijai, susirūpinimas sveikata ir imunitetu yra labai didelis. Tai – bent kelių metų tąsa, kuri apima sveikatą bendrąją prasme: ir sportą, ir sveikuolišką gyvenimą, ir mitybą, ir ekologiškumą. Artėjant žiemai šitie akcentai niekur nedingsta, bet dar ir sustiprėja, nes sveikatos klausimas tokiu metu pasidaro opiausias.

Yra keli standartiniai patarimai, ką reikia daryti, kad išlaikyti gerą sveikatą net jei žiemą spengia šaltis, o už lango – iš dangaus nenustoja kristi sniekas.

Sustiprinkite imunitetą papildais

SportasMaisto papildai yra lengvas pasirinkimas, kai reikia sustiprinti savo imunitetą ar pagerinti bendrą sveikatos būklę. Maisto papildai žiemai būna ir generiniai, tokie kaip vitaminas C ir specialūs, pritaikyti būtent šaltajam metų laikui, kaip vitaminai akims bei specialūs antioksidantai kovai su oksidacijos pažaida žiemos laikotarpiu.

Papildai neturi kainuoti brangiai. Dažniausiai už išskirtinai brangių papildų ir vitaminų slepiasi ne kokybė ar išskirtinė sudėtis, bet prekės ženklas arba reklama. Todėl maisto papildai imunitetui stiprinti šaltuoju metų laiku – pats lengviausias sprendimas.

Sportas = sveikata

Suprantama, kad sportas yra vienas iš svarbiausių sveikatos šaltinių bet kuriuo metų laiku. Žiema nėra išimtis. Suprantama, kad tokiu metų laiku yra daug sunkiau sportuoti, nei kad vasarą, kuomet šilti orai leidžia sportuoti lauke be didelių planų. Bet sporto klubai veikia net ir žiemą, o ir nedidelė mankšta namie gali padėti, jei tikslas yra palaikyti gerą sveikatos būklę.

Pasirūpinkite vaisiais ir daržovėmis

Mityba yra dar vienas kertinis sveikos gyvensenos ir gereos savijautos aspektas. Vasarą organizmą natūraliai papildyti vitaminais ir mineralais yra labai paprasta: net parduotuvėse yra parduodami švieži vaisiai, daržovės ir uogos. Kad ir ką valgysime, mūsų organizmas pasisavins maksimalų kiekį maistinių medžiagų dėl vartojamų produktų šviežumo ir kokybės.

Atėjus žiemai yra sunkiau, nes dažnai tenka rinktis ne šviežiausius ir ne sezoninius produktus. Todėl ir mūsų gebėjimas pasisavinti jų maistines medžiagas sutrinka. Todėl rekomenduojama stengtis ne tik vartoti daug daržovių ir vaisių (kas aktualu tais atvejais, kai nevartojami maisto papildai), bet dar ir pasirinkti sezononius produktus, kad galėtumėte gauti maksimalią naudą juos vartodami.

Tai – trys dalykai, kuriuos turite žinoti, jei norite pasirūpinti savo kūnu ir sveikata žiemos laikotarpiu. Būkite sveiki ir nesirkite!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *