Šviesolaidinis internetas: Ką reikia žinoti apie šią pažangiausią technologiją

Didėja greitesnio ir patikimesnio interneto poreikis. Populiarėjant virtualiems asistentams, išmaniesiems įrenginiams, vaizdo transliacijoms ir apsipirkimui internetu, tik laiko klausimas, kada spartaus interneto poreikis išstums šviesolaidžio technologiją į pirmą vietą. Šviesolaidinė technologija naudoja šviesą duomenims perduoti kabeliais. Dėl didelio pralaidumo ji paprastai naudojama dideliems miestams sujungti, todėl per kelerius ateinančius metus šviesolaidinio ryšio galimybes pradėsite matyti ir didesniuose miestuose. Kodėl jums tai turėtų rūpėti? Todėl, kad tai ne tik užtikrins didesnį interneto greitį mažesnėmis sąnaudomis, bet ir leis jums pasinaudoti naujomis technologijomis, kurios gali pagerinti jūsų patirtį, pavyzdžiui, išmaniosiomis namų stebėjimo sistemomis ir prijungtais prietaisais. O jei to neužtenka, tai kaip dėl to, kad tai taip pat padės skatinti inovacijas? Galų gale, kokia nauda turėti nuostabų įrenginį, jei niekas apie jį nežino? UAB Splius siūlo kokybiškas paslaugas už gana gerą kainą.

Kas yra šviesolaidinis internetas?

UAB SpliusŠviesolaidinis internetas – tai didelės spartos interneto paslauga, kai duomenims perduoti naudojami šviesolaidiniai kabeliai. Jis dažniausiai naudojamas dideliuose miestuose, nes gali užtikrinti didelę spartą dideliais atstumais. Skirtingai nuo tradicinių paslaugų, kuriomis kompiuteris prie interneto prijungiamas siunčiant signalus per telefoną arba "WiFi", šviesolaidinis internetas pateikiamas kaip optinis kabelis. Šviesos bangos keliauja kabeliu ir sukuria skaitmeninį ryšį tarp šaltinio ir paskirties vietos. Jei turite tinkamą įrangą, galite gauti tokį patį signalą, kokį šviesolaidinio interneto tiekėjai naudoja duomenims perduoti. Kadangi šviesolaidiniais kabeliais duomenys perduodami šviesa, o ne radijo bangomis, šviesolaidinio interneto tiekėjai teoriškai gali pasiekti daug toliau nei tradiciniai kabelių tiekėjai. Šviesolaidinio interneto tiekėjai bent jau gali užtikrinti didelę spartą dideliais atstumais. Tačiau taip yra ne visada. Pavyzdžiui, šviesolaidinio interneto tiekėjai turi derėtis dėl sutarčių su pastatais, per kuriuos jie eina. Jei jiems nepavyksta susitarti su pastato savininku, jie gali negalėti teikti paslaugų į jūsų namus. Internetas yra reikalingas ne tik pramogoms, bet ir darbui.

Kaip veikia šviesolaidinis internetas?

Įrengus šviesolaidinius kabelius, duomenys jais keliauja naudojant šviesos bangas. Patys kabeliai negali pernešti šių šviesos bangų. Jie yra tiesiog kanalas, kuriuo šviesos bangos sklinda. Kai šviesolaidinis kabelis nutiestas žemėje, šviesos bangas sugeria žemė. Pasiekusios kitą kabelio galą, jos patenka į kitą šviesolaidinį kabelį, o tada per anteninį siųstuvą arba skirstytuvą patenka į jūsų namus. Kai šviesos bangos patenka į jūsų namus, jos praeina per jūsų namų viduje esantį kabelį ir yra sugeriami kito šviesolaidinio kabelio, kuris veda atgal į jūsų namų išorę. Šiuo metu šviesolaidinis kabelis yra už jūsų namų ribų. Šviesos bangos dabar patenka į šviesolaidinį kabelį, jungiantį jūsų namus su šviesolaidiniu kabeliu, jungiančiu jūsų namus su interneto tiekėjo maršrutizatoriumi. Interneto paslaugų teikėjo maršrutizatorius gali iššifruoti šviesos bangas ir paversti jas skaitmenine forma. Tai tas pats procesas, kuris vyksta, kai prie interneto jungiatės naudodami "WiFi". Kai duomenys pasiekia paslaugų teikėjo serverį, jie siunčiami į internetą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *