Duše dainuojate ne tik sau

Nors filmuose duše dainuojantys žmonės vaizduojami labai įdomiai, iš tiesų gyvenime akustiniai matavimai taip privačiai džiaugtis dainavimu duše mums taip lengvai neleistų. Mat dainuodami duše iš tiesų dainuojate ne tik sau. Ir tikrai ne televizijos žiūrovams, kadangi nesate filme. Tačiau jus gali girdėti tikri klausytojai – jūsų kaimynai.

Garsas sklinda iš vonios

Pirmiausia galima pastebėti, kad sandarumo testas parodytų, jog jūsų butas daugiabutyje per santechnikos sistemas susisiekia su kitais butais. Garsas labai gerai sklinda metalu ir kitomis kietomis medžiagomis, tad jeigu dainuojate duše, vonioje, žinokite, kad jūsų daina pasiekia kitus, esančius savo dušuose ir voniose, gal virtuvėse ar kur kitur arčiau čiaupo.

Kai kiauros sienos

AkustikaSenų daugiabučių akustiniai matavimai rodo labai nepalankią situaciją ir tiesiog gyvenamuosiuose namuose. Kadangi ten yra labai plonos sienos ir žmonėms tiesiog labai sunku gyventi kalbant pašnibždomis. Tai, kas turėtų būti privatus šeimos gyvenimas, dažnai virsta gana viešu dalyku. Plonos senų daugiabučių sienos puikiai praleidžia visus garsus. Kaimynai girdi viską, kas šiek tiek viršija prislopintą garsą, nori to, ar nenori. Iš to kartais net gimsta linksmų istorijų. Kita vertus, vienišiams, gyvenantiems vieniems mieste, gali būti visai gera išeitis gyventi tokiame sename daugiabutyje. Girdėdami žmonių šurmulį už sienų jie galbūt nesijaučia tokie vieniši.

Ką girdite jūs

Paprastas sandarumo testas gali būti ir jūsų pačių atliktas jūsų namuose. Paimkite ir ant lapo surašykite, ką girdite iš kitų namų. Tada pagalvokite, kiek daug jūs iš tiesų negirdite, nes žmonės vengia triukšmauti ir skleisti garsus. O jeigu tik tas garsas būtų – jūs tikrai būtumėte pirmi, kurie išgirstumėte.

Taigi, gyvendami sename daugiabutyje veikiausiai ne kartą girdėjote grąžto garsą. Nemalonus dalykas, tačiau mus vis pasiekiantis, kadangi kaimynai mėgsta remontuoti namus ar gręžti varžtus į sienas, kad pasikabintų paveikslus. Jeigu virš jūsų kas nors augina jauną šuniuką, tikrai girdite, kaip jis kartais laksto ir žaidžia su kokiu nors kamuoliuku ar kitu žaislu. Jeigu su kamuoliuku – tai gal net girdite jo bumbsėjimą. Taip pat jūs girdite, ką kalba kaimynai už sienos. Net ir iš to buto, kur gyvena tik apleista senolė. Užtai, kai jai kas nors paskambina, ji iš visų jėgų šaukia „Alio“, ir jūs tai girdite net per ausų kištukus. Taip pat girdite ir žmonių radiją, televizorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *