Kodėl žmonės palieka savo šunis

Net ir brangios veterinarijos paslaugos Vilniuje žmonėms, mylintiems savo šunis, nepadarys didelės įtakos. Tie, kas tikrai myli ir rūpinasi, šunų nepalieka gyvenvietėse, laukuose ar kitur. Jie tiesiog juos pasilieka, saugoja, gydo, jeigu serga. Tačiau kai kurie žmonės gyvūnus palieka lengvabūdiškai: paleidžia kur nors laukuose, tikėdamiesi, kad paskui kas nors šunelius priglaus; atiduoda į prieglaudas, atidavinėja skelbimų portaluose.

Neišauklėja jauno šuniuko namų tvarkos

Veterinarija VilniujeViena iš dažniausių problemų, dėl kurių žmonės savo augintinius palieka kažkur – tai jų nesugebėjimas tinkamai išauklėti šuniukų. Kiti šuniukus tiesiog pririša prie namo, ir jie tuomet su grandine gyvena lauke. Tačiau ir tai ne visada atsitinka. Kai kurie savo namų gyventojus tiesiog paleidžia kur nors miškuose. Labiausiai šeimininkai pasiduoda, kai nepavyksta pripratinti šuns nebedaryti namuose – kad ir kaip stengtųsi, šuo vis tai pasituština, tai apšlapina namuose. Tai ima varyti į neviltį, ir kai kurie silpnesni žmones šunis tiesiog palieka kažkur. Be to, neišmokoma ir negraužti daiktų, tuomet taip pat nebegalima gyventi tokiomis sąlygomis. Žinoma, kad geras naminis šuo turėtų išmokti visas taisykles ir negalima auginti tokio, kuris teršia namus. Tačiau, jeigu jis teršia namus – tai ne šuns, o šeimininko kaltė, nes jis to neišmokė.

Nusivilia iš prieglaudos paimtu šunimi

Taip pat būna vargšų šuniukų, kuriuos veterinarai atpažįsta kaip šuniukus – keliauninkus. Arba kaip pereinamąjį prizą. Juos paima vieni šeimininkai, augina, paskui kažkur palieka, šuo gauna traumą. Vėliau ima juos kiti savininkai, tačiau deramai nieko neišnokina, nusivilia. Aišku, šuo ne iš pirmų rankų turi defektų jau vien dėl to, kad jam buvo trauma. Šuo buvo paliktas kažkur, tiesiog kaip nereikalingas daiktas. Vien dėl to šuniukas nepasitiki niekuo, gali dažnai šlapintis namie, arba labai būti agresyvus.

Skundžiasi kaimynai

Kita priežastis, kodėl žmonės atiduoda šunis, tai gyvenimo daugiabutyje ypatybė – kaimynų skundai. Iš tiesų taip pasitaiko, kad žmonės tikrai labai skundžiasi, net jeigu šuo yra gerai išauklėtas. Visgi tai šuo, kartais jis suloja, kartais jis sukaukia, kartais bėgioja. O butuose žmonės neturi tokios garso izoliacijos, kad niekas nieko visai negirdėtų. Aišku, tai savininkų kaltė, jeigu šuo be paliovos kaukia, nes nėra įpratintas būti vienas.

Kitos priežastys

Šeimininkai išvažiuoja į užsienį ir neturi, kur dėti šuns, o vežtis kartu neturi sąlygų.

Atsiranda vaikų ir bijomasi grėsmių.

Atsiranda alergija, ir tada tikrai negali kaltintina savininko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *