Besisukantis mados ratas

Kaip ir rūbai, avalynė ar interjeras, taip ir virtuvės baldai ir net indai nėra statiški ir jų mados tendencijos yra nuolat kintančios. Tikriausiai jau kiekvienam teko pastebėti reiškinį, jog mados sukasi ratu ir vis grįžta atgal tik šiek tiek patobulėjosios. Iš esmės, skamba lyg žmogaus protas negali sugalvoti nieko naujo? Netiesa. Tobulinant jau turimą medžiagą sukuriami nauji produktai, skleidžiamos naujos idėjos, senosios mados išlieka tiesiog tarsi gerai pažįstamas įkvėpimo šalitnis. Šiame straipsnyje nutarėme plačiau apžvelgti kintančius madų tendencijos ciklus.

Mados kontrastai

Madingi indaiNepaslaptis, jog tiek žmogaus gyvenimas, tiek lygiagrečiai ir mados linijos toli gražu nekeliauja lygioje tiesėje, jos esti visuomet vingiuojančios ir kontrastingos. Kodėl taip yra? Skirtingi laikmečiai istorijoje įrodė, jog žmonės greitai pavargsta nuo vienodos supančios aplinkos, prigimtis reikalauja naujovių. Madoje galime pastebėti kaip kito menas architektūroje bei tapyboje. Pradžioje vertinusi tikslumą ir tuo pat metu ir paprastumą, vėliau mada persikūnijo į pompastiką, smulkius raižinius, krupštumą ir detales. Net seni rasti indai bei įrankiai stulbina puošnumu.

Be abejo, kaip ir minėjome apie kontrastingus laikotarpius, pompastiką keitė modernieji laikai, kuriuose minimalizmas užėmė viršūnę. Jei stebėtumėm būtent įrankius ir kitas detales, galėtumėm pastebėti kokį didžiulį skirtumą turi baroko ir minimalizmo indai, gali net atrodyti, jog mada ne evoliucionuoja ir tobulėja, o atvirškčiai – nyksta. Tačiau šiandien ir vėl į madą grįžta paauksuoti vintažiniai indų krašteliai, įrankiai su raižiniais ir kruopšti technika paverčianti net paprasčiausią vakarienę ypatinga. Tačiau kas laukia ateityje galime tik nuspėti ir kantriai laukti.

Įdomu ir stebėti kaip mada besisuka ratu ir kaip tobulėja senos idėjos. Drabužių dizaine galima stebėti kaip greitai grįžta mados ir kaip sparčiai jos tobulėja. Seniai spintose gulinčios senelių suknelės šiek tiek patobulintos gali būti pats madingiausias anūkės rūbas, o vaikinų šukuosenų mados tendencijos tampa tokiomis pat kaip ir jų pačių senelių. Be abejo, yra ir mados, kurios tikriausiai nebesugrįš atgal ir tai įtakoja to laimečio dvasios trūkumas, nes tik nostalgija ir įkvėpimu kvepiantys laikai visuomet sukelia norą nusikelti atgal.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *