Dar apie namų apšiltinimą

Su energinio naudingumo klase susiduria dabar visi, kas stato namus, jie puikiai supras, kodėl tai šiuo metu svarbu. Juk sugriežtinus tam tikrus reikalavimus, energinio naudingumo sertifikatas išduodamas tik namams, kurie nepraleidžia šilumos.

Apie medžiagas

Perdanga tarp aukštų yra tai, kas iš apačios atrodo kaip lubos, o iš viršaus kaip grindys. Perdangose yra metalo konstrukcijos. Jose yra tam tikros skylės, jos ten yra neatsitiktinai. Konstrukcija dėl oro tarpų nesusilpnėja, išlieka stabili, tačiau tie oro tarpai suteikia apšiltinimą, garso izoliaciją, o taip pat ir sutaupo medžiagos. Taigi, iš pat vidaus konstrukcijos tai taip pat yra šiltinimas.

Daugiabučių renovacija

Šiltiname namusKaip dabar vyksta daugiabučių renovacija? Pagrinde vyksta viskas dėl šiluminės varžos, kad būtų sulaikoma kuo daugiau šilumos namuose. Be to, šiltinimo medžiagos turi būti kvėpuojančios. Pavyzdžiui, šąlant betonui gali susikondensuoti garų lašeliai. Tačiau dėl to ir reikia apšildyti iš šonų kokia nors vata. Taip pat labai svarbu apšildyti daugiabučio pamatus, nes nuo pačios apačios priklauso pirmojo aukšto šiluma. Pamatas paprastai yra apšildomas arba puta, arba vata. Smeigiasi į išgręžtą betoną tam tikros smailos konstrukcijos, vadinamomis „krokais“, ir tada įsukamas varžtas, ir apšiltinimo medžiaga tampa prisukta prie sienos. Tada ant viršaus tepamas skystas betonas ir tada dedama skysta apdaila, kuri sukietėja ir puikiai laikosi ant tokios konstrukcijos ir putos. Todėl dažnai, kai pabarbeni į tokią sieną ar pamatą, iš garso gali suprasti, kas ten yra.

Svarbu paminėti, kad šiluma daugiabučiuose dažnai išeina per ventiliaciją. Tačiau oras turi ir vaikščioti, jis turi išeiti iš vienos pusės ir nueiti į kitą, nes gali pradėti kauptis drėgmė, o paskui įsimesti ir pelėsis. Pvz., jeigu lauke labai šalta, o kambary labai šilta, jei prasta ventiliacija, tai gali labai lengvai ant šalčiausios sienos atsirasti ir pelėsis. Klausimas, kaip padaryti, kad ventiliacija ir dirbtų savo darbą, o taip pat ir neišleistų visos šilumos? Šį klausimą taip pat sprendžia statybininkai ir specialistai, siekiantys užtikrinti aukštą energinio efektyvumo klasę name.

Renovuojant daugiabutį taip pat dėmesys tenka ir langams. Jie nėra vienodi ir labai svarbu, koks yra stiklo paketas. Jeigu stiklo paketas yra padarytas iš dviejų stiklų, tada šiluma dviem laipsniais mažesnė išsilaiko negu ten, kur langas iš trijų stiklo paketas. O jeigu vienas stiklas, tai šilumos išvis nieko nelaiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *