Dėl ko genda kompiuteris

Kalbamės su Anglijoje dirbančiu mūsų tautiečiu ir prašome papasakoti, kodėl dažniausiai žmonėms būna reikalingas kompiuteriu remontas Londone. Kas žmones verčia ateiti pas meistrą, atnešti savo turimas išmanias priemones ir paprašyti jas sutaisyti.

Laba diena, kodėl dažniausiai žmonės ateina pas jus?

Kompiuterių gedimų priežastysLabai dažnai žmonės ateina su neveikiančiais kompiuteriais. Aš asmeniškai norėčiau, kad žmonės, kaip pas odontologą, neštų savo kompiuterius, kai jie dar sveiki, nesugedę. Tada mes dar galime patikrinti, kas yra negerai, užkirsti kelią visokiems būsimiems negeriems dalykams. Bet paprastai žmonės nekreipia į tai dėmesio ir tik tada ateina pas mus, kai jau būna sugedę kompiuteriai. Pats dažniausias atvejis – ateina kaip su kokiu lavonu su visiškai neįsijungiančiu kompiuteriu, ir klausia, ką toliau daryti. Man tai atrodo tiesiog labai tipiškas atvejis. O iš tiesų ir mums daug sunkiau yra ieškoti priežasties tada, kai jau viskas visiškai sugedę, tada ne visada ir išgelbėti galima. Taigi, žmonėms reikėtų ateiti jau tada, kai kažkas yra bent šiek tiek negerai. Aišku, šiais laikais galima ir patiems paieškoti internete atsakymo, kas ten sugedo, bet galiausiai vis tiek tenka eiti pas meistrą, nieko čia nepadarysi.

Ar Britanijoje žmonės labiau saugo nei Lietuvoje, o gal yra priešingai?

Negaliu pasakyti, ar Londone, ar Vilniuje, man kažkaip net panašiai atrodo. Gal kažkiek Lietuviai rečiau su tais sugedusiais ateina. Bet nežinau, gal todėl, kad mažiau turi kompiuterių, o gal pas pažįstamus studentus taiso.

Ar labiau linkstama pirkti naują kompiuterį, ar keisti jo detales?

Kaip čia pasakius, priklauso nuo modelio. Jeigu taisysime stacionarų kompiuterį, tai mums tikrai bus ne taip jau ir keblu, nes pc parts dažnai galima rasti, kai jos yra universalios. Būtent tada, kai taisome tokį didelį kompiuterį, galima lengvai pakeisti vieną dalį kita. Tarkime, procesorių, RAM, kažkokius prijungiamus priedus, išvesties, įvesties įrenginius ir pan. Tačiau, kai taisomas nešiojamas kompiuteris, tai labai dažnai yra sudėtinga rasti jam tinkamas dalis. Pavyzdžiui, jeigu tai yra dar ir kažkokios mažiau žinomos įmonės tas kompiuteris, tai tikrai problemų išvengti nepavyks, nes bus visokių dalių, kurių mums tiesiog pritruks. Taigi, kartais negali nieko padaryti, negali sutaisyti kažkokio kompiuterio, tenka žmogui siūlyti pirkti nebent naują kaip alternatyvą, ir paskui jį labiau saugoti, kad nereikėtų ir vėl atsidurti tokioje padėtyje, kokioje esama dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *