Energinio naudingumo sertifikatas – svarbus formalumas parduodant namą

Asmenys, norintys parduoti nuosavą namą, paprastai turi pasirūpinti daugybe įvairių formalumų, ir vienas jų – tai energinio naudingumo sertifikatas, kuris parodo, koks šilumos energijos kiekis yra išnaudojamas apšildant būstą. Kiekvienas potencialus pirkėjas norėtų, kad pastato išlaikymas šaltuoju metų laiku kainuotų kuo pigiau, tad tuo atveju, jei yra nustatomas gana aukštas energetinis naudingumas, visada yra galima tikėtis, kad pirkėjai sutiks mokėti didesnę pinigų sumą.

SertifikataiNors kartais yra manoma, kad šis formalumas yra naudingas tik potencialiems namo pirkėjams, kurie nori būti tikri, kad pastatas yra pakankamai ekonomiškas, tačiau tai nėra tiesa: toks formalumas gali būti naudingas abiem pusėms, ir nuo to gali priklausyti paties namo kaina. Įsitikinsite patys, kad tai iš tiesų yra palanku, ir klaidinga manyti, kad tai yra bereikšmis formalumas.

Sertifikavimo darbai tikrai nekainuos labai brangiai, tad dėl to nerimauti tikrai nereikėtų. Visada yra galima susirasti tokias bendroves, kurios galėtų pasiūlyti šias paslaugas palankiausiomis kainomis, taigi, baimintis tikrai nereikėtų. Nemažai šios paslaugos tiekėjų turi savo internetines svetaines, kuriose yra galima rasti pakankamai nemažai naudingos informacijos apie teikiamas paslaugas. Įsitikinsite, kad pasirinkti tinkamiausią paslaugos tiekėją galima iš tiesų labai greitai, ir tada beliks tik susisiekti dėl jums reikalingų paslaugų teikimo.

Pastatai gali būti sertifikuojami ir tada, kuomet yra pabaigiama namo statyba – sertifikatas galioja 10 metų, tad per šį laiką tokie darbai neturės būti atliekami pakartotinai. Bėgant laikui, energetinis naudingumas gali kiek nukristi, ir tuomet, kada bus atliekami sertifikavimo darbai, jums gali būti pateikiami siūlymai, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą. Tai, žinoma, gali būti naudinga ne vien tik tuo atveju, kada yra planuojama pastatą parduoti: juk taip pat visada yra tikimasi, kad šaltuoju metų laiku neteks išleisti daug pinigų namų šildymui.

Taigi, toks formalumas yra iš tiesų labai naudingas, ir sertifikavimo darbai gali būti palankūs ne vien tik tada, kuomet yra planuojama parduoti namą. Specialistai visada gali pateikti tam tikrus siūlymus, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą, ir tai gali puikiai pasiteisinti gana dažnose situacijose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *