Kaip atrodo tvarkingi namai

Jeigu reikėtų atsakyti į klausimą, kas yra tvarkingi namai, atsakyme atsirastų energinio naudingumo sertifikatai. Jei seniau įsivaizdavome tik patvarią konstrukciją, dailų interjerą ir gerai sutvarkytą aplinką, tai dabar tiek ekologiniai sprendimai, tiek tinkamai energinio naudingumo klase jau yra tie rodikliai, pagal kuriuos mes galime atpažinti tikrai tvarkingus namus. Norite tvarkingų namų? Turėkite juos.

Pamąstykite apie šildymo ir ventiliavimo sistemas

Sprendimai namamsAišku, kad norint, jog namas funkcionuotų tikrai gerai, jums reikia pamąstyti apie tinkamas šildymo, ventiliavimo sistemas. Juk kaip galiausiai viskas bus – jūs nežinote, tačiau turite stengtis, kad bent jau kol patys gyvenate tame name, jaustumėte komfortą, jaustumėte pilnatvę. Ventiliavimas nėra kažkoks prabangos dalykas – tai praktinis reikalas, dėl kurio turite pasistengti. Jeigu nebus kažkas tinkamai ventiliuojama – atsiras drėgmė. O kai nutiks, nenustebkite, jeigu kažkur įsimes ir pelėsis, ir kitokie nemalonumai. Jeigu namas medinis, tai nuo pat pamato grybas (pelėsis) gali jūsų namą sugadinti. Šildymo sistema irgi labai svarbi. Rinkitės tokią, kokia jums atrodo palankiausia – malkos, lentos, durpės, elektra, dujos. Viskas, ką įsirengti jums atrodo pigu, ir naudositės tuo maloniai.

Netaupykite apšiltinimui

Žinoma, jūsų pasiekiama energinio naudingumo klase privalo atitikti kelis reikalavimus. Jeigu norite gyventi maloniai, geriau netaupykite taip agresyviai, kad paskui būtų neaišku, kaip gyventi. Reikia pasidaryti šiltus pamatus, sudėti šiltinimo sluoksnius tarp rąstų (tinka akmens, stiklo vata). Nepamirškite dėti gerus sandarius langus, kurie taip pat būtų tinkamai užsandarinti ir sujungti su sienomis. Durys irgi turi būti normalios, o ne koks nors skarmalas. Ir, aišku, stogas. Šiluma eina į viršų, ir jeigu dangtis neuždengtas – tai visa ir išeina, tad jums reikia patvaraus stogo.

Nebandykite apeiti sistemos

Dar vienas dalykas, kuris užtrauks gerą vardą jūsų namams ir jums patiems – tai ėjimas per šią sistemą, o ne bandymas išvengti kažkurių jos vietų. Iš tiesų, nieko gero tame nėra, jeigu jūs sąmoningai vengsite atitikti tuos reikalavimus ir vis ieškosite būdų kaip padaryti, kad popieriai atrodytų tvarkingai, net jei realybėje tai nebūtų tiesa. Gal žiūrėsite, kas projektą netikrą patvirtintų, gal eisite su pakišomis, o gal norėsite, kad energinio naudingumo sertifikatai būtų teigiami, kai pats namas – kiauras. Nereikia apeiti ratu tokių dalykų, gyvename laisvoje ir gražioje šalyje, geriau ją mylėti, gerbti, būti sąžiningiems. Kuo daugiau sąžiningų žmonių, tuo geriau gyventi.

1 komentaras apie “Kaip atrodo tvarkingi namai

  1. Tadas rašė:

    Prie tvarkingų namų priskirčiau ir tai- ar prižiūrimi šildymo įrenginiai. Ypatingai reikėtų įvertinti židinio bei kamino būklę dėl namų saugumo ir šildymo efektyvumo bei pasižiūrėti ar jie yra kokybiški.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *