Kodėl reikia gaminti namuose

Jeigu vis dar abejojate, ar jums reikalingas viryklių remontas, suteiksime šiek motyvacijos. Viryklė, puodų komplektai, keptuvės – visa tai yra esminės gaminimo namuose priemonės. O gaminti namuose – išties verta.

Nutukimo lygis auga

ViryklėsLietuvoje tokios nutukimo epidemijos nėra, tačiau ji nepaprastai jaučiasi vakaruose, Amerikoje. Nutukimas tampa tikra ankstyvos mirties priežastimi. Ką jau kalbėti apie fizinio idealo žmogaus iškraipymą. Kokia jo priežastis? Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl nutukimas auga, tai žmonių maisto gaminimo įpročių dingimas. Anksčiau visi gamindavome namuose. Paruošdavome sveiką, maistingą maistą ir juo maitindavomės bei duodavome vaikams. Dabar dėl didelio tėvų užimtumo vaikai kažko panašaus į maistą gauna dažnai tik mokykloje per pietų pertrauką. Tačiau ir tai tikrąją lėkštę sriubos ar salotų pasirenka tik dalis mokinių, kiti puola kimšti saldumynus ir bulvių traškučius. Nematydami, kaip namuose gamina tėvai, jie net nežino, kam galėtų būti reikalingas viryklių remontas, ir kam ta viryklė reikalinga. Kam gaminti, jei kur kas skanesnio maisto gali nusipirkti parduotuvėje?

Nuo saldumynų, greito maisto užkandinių maisto ir panašių dalykų priklausoma karta peržengusi visas nutukimo ribas. Dar niekada žmonija taip nekentėjo nuo maisto, ir labai netinkamo, pertekliaus. Nors tai nėra akivaizdu, tačiau tai pasakymo „lazda turi du galus“ antras galas, kada vietoje žudančio bado turime žudantį nutukimą. Vienintelis kelias grįžti atgal – gaminti namuose su savo viryklėmis, puodais ir sveikesniais produktais.

Perdirbtas maistas ir ligos

Žinoma, būtina atsižvelgti ir į tai, kiek sveikatos suteikia naminis maistas. Jis praturtina ir sielą, kai visa šeima valgo kartu ir maistas būna paruoštas su meile, ir kūną, kai naudojami sveiki produktai. Apdirbtame pardavinėjamame maiste gausu cukraus, druskos, konservantų, nuodijančių organizmą ir sukeliančių priklausomybę tam valgomam šlamštui. Užuot gavęs naudingų medžiagų, organizmas suvartoja labai daug kalorijų, gauna stiprius skonio pojūčius, pasisotina energijos, bet negauna to, ko jam reikia, tad viskas nusėda į riebalus, kenkia sveikatai, o žmogus ir toliau lieka alkanas. Trokštantis tikro, ant viryklės pagaminto maisto. Pilnavertė vegetarinė mityba – tik pagaminta namuose. Galbūt girdėjote, kad mėsa sukelia daug ligų. Todėl metas imti patiems mąstyti savo galva ir keisti savo mitybą. Kitaip ir būti negali. Tačiau ir jūs patys turite prisiimti atsakomybę už tai, ką valgote, net jeigu parduotuvės ir kavinės nesiūlo visaverčio vegetarinio maisto. Gaminkite jį namuose, būkite sveiki ir energingi, o dar ir sutaupykite pinigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *