Kokiems darbams nusiteikti, turint savo sklypą

Norintiems gyvenimą bute iškeisti į gyvenimą nuosavame name, gresia bent minimalus teritorijų tvarkymas arba atitinkamo tvarkytojo pasamdymas. Šie darbai yra būtini, kadangi už nesutvarkytas teritorijas netgi gresia valstybinės nuobaudos.

Kiemo šlavimas

Tvarkinga teritorijaPirmiausia jūsų kiemui bus būtinos valymo paslaugos, ar patys jas atliksite, ar rasite, ką pasamdyti. Rudenį visas kiemas pasidengs lapais, ir tikrai nenorėsite, kad jie ten supūtų ir būtų galiausiai sunkiai atplėšiami nuo asfalto ir žemės. Taip pat reikės ir kasdien vis prašluoti, nes ant kiemo dažnai yra atpučiama vėjo visokių nešvarumų. Jeigu labai nenorima šluoti, galima ir su kompresoriumi nupūsti šiukšles, tačiau klausimas, kur jos visos tuomet nuskris – jas vis tiek reikės surinkti. Jeigu kiemas yra iš betono, tai reikės tik tai tvarkyti. Jeigu išdėtas plytelėmis, tarp kurių yra tarpai – gali tekti vis paravėti kai kuriuos kraštelius, tarp plytelių, kur įsigudrins augti piktžolės. Kartais norėsis ir kokį vazoną su gėlėmis pasidėti ir auginti tas gėles ar dekoratyvinius krūmus aplink kiemą, nes tai bus gražiausia.

Vejos priežiūra

Kaip ir kiekvienas sklypo savininkas, turėsite pasirūpinti, kad tinkamai vyktų teritorijų tvarkymas. Jums reikės užtikrinti, kad kieme veja visada būtų nupjauta, kad pievos žolės nesiektų kelių. Galėsite žolę pjauti su savaeige mašina, jeigu nenorėsite nieko daryti. Tačiau taip pat galima pjauti ir su trimeriu ar paprasta žoliapjove „veja“ arba kitokia. Vejos priežiūra yra tai, ko mums reikia, kas turi būti padaryta. Tik virš prižiūrėtos vejos galėsite pasikabinti hamaką ir smagiai suptis bei skaityti knygą. Ant tokios pievos ir pledą pasitiesite, pikniką pasidarysite. Aišku, rudenį veją reikės grėbti, nes prikris lapų. Taip pat reikės ir obuolius, akmenis surinkti, ravėti piktžoles, jeigu norsite tik paprastos žalios žolytės.

Daržo darbai

Priklausomai nuo jūsų norų, gal turėsite daržą arba šiltnamį. Čia jau vyks tikrų tikriausia kūryba, nes galėsite auginti maistinius augalus. Tačiau galėsite auginti ir gėles. Darbų kiekis priklausys nuo jūsų pačių pasirinkimo, bet prieš imantis šio plano, rekomenduotume gerai pagalvoti, kiek norėtumėte laiko skirti daržams ir sodams.

Gatvės valymas

Labai aktualios paprastai yra valymo paslaugos gatvei. Jeigu nenorėsite valytis patys, mokėsite tvarkytojams, kad jie nuvalytų. Gatvė neturi būti smėlėta, apnešta žemėmis, purvais, apaugusi žolėmis. Ji turi būti sutvarkyta, kad ir praeiviams būtų malonu, ir transporto priemonėms patogu važiuoti.

1 komentaras apie “Kokiems darbams nusiteikti, turint savo sklypą

  1. Žiemos metu, reikia nepamiršti atkasti sniegą ir nuo stumdomų kiemo vartų. Kitaip nepavyks išvažiuoti iš namų :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *