Maisto papildai ir jų nauda

Sveika mityba ir sportas ne visuomet atneša taip ilgai lauktus rezultatus. Kartais reikalinga ir papildoma pagalba. Tam puikiai tinka įvairūs maisto papildai, kurių yra didžiulis pasirinkimas pagal amžiaus, sveikatos problemų ar daugelį kitų kategorijų.

PapildaiMaisto papildai yra aktyvių medžiagų kompleksas, kuris papildo organizmą reikiamomis medžiagomis. Svarbu žinoti, kad jie neatstoja pilnavertės mitybos ir dėl to, kad vartojame papildus nereikia sumažinti maisto porcijas ar jų kaloringumą. Viena iš populiarių maisto papildų rūšių yra skirta sportui. Jie skirstomi pagal amžių, lytį bei norimą pasiekti rezultatą. Pavyzdžiui, vieni papildai bus skirti sąnarių gerinimui, kiti riebalų deginimui, o treti ištvermei padidinti. Šiuo metu jų yra didžiulis pasirinkimas. Jeigu intensyviai sportuojama tai įprastos mitybos neužtenka. Tuomet tenka prižiūrėti mitybą. Vis dėl to, net ir labai gerai subalansuota mityba ne visuomet atneša ilgai lauktus rezultatus. Štai dėl to sportuojantys žmonės renkasi maisto papildus. Svarbu tik pasirinkti tinkamus ir kokybiškus. Jie padės pasiekti užsibrėžtų tikslų. Vieniems galbūt reikia treniruotis ir nuplaukti ilgas distancijas, kitiems paprasčiausiai patinka bėgioti, tačiau nori turėti daugiau ištvermės tam. Kiekvienas tikslas vertas pastangų. Tam įgyvendinti padeda maisto papildai, kurie gali būti įvairių paskirčių.

Kita maisto papildų kategorija yra skirta sveikatos stiprinimui arba kitaip dar profilaktiniais tikslais. Jiems priskiriami įprasti vitaminų ir mineralinių medžiagų kompleksai. Artėjant šaltajam sezonui visi skubame įsigyti imuniteto stiprinimui skirtų maisto papildų. Tuomet itin perkamas vitaminas c, ežiuolės papildai ar vaistažolių arbatos. Svarbu tik nepiktnaudžiauti ir neviršyti nustatytos paros dozės. Yra dar daug įvairių kategorijų, kurios skirtos senjorams, vaikams, paaugliams ir t.t. Nederėtų maisto papildus pirkti iš neaiškių pardavimo vietų, pavyzdžiui, iš turgaus ar iš į namus atėjusių prekeivių. Verčiau maisto papildus įsigyti iš vaistinių ar specializuotų maisto papildų parduotuvių. Tiesa, visus pirkimus galima atlikti ir internetu. Tai labai patogu, nes nereikia niekur važiuoti ar eiti, o ir pasirinkimas dažnai būna daug geresnis. Tiesa, ir kainos džiugina, nes galima pigiau įsigyti įvairius maisto papildus, nei stacionariose vaistinėse ar parduotuvėse. Taigi, sutaupysite laiko ir pinigų.

Nesvarbu kokie maisto papildai pasirenkami. Svarbu, kad jie tiktų tam, kuris juos vartos. Netinkamai vartojami ar pasirinkti papildai gali pridaryti daugiau žalos, nei naudos, todėl visuomet reikia juos rinktis itin atidžiai. Tik kokybiški papildai atneš taip ilgai lauktus rezultatus.

1 komentaras apie “Maisto papildai ir jų nauda

  1. Sandra rašė:

    Tačiau maisto papildai negali atstoti sporto ir sveikos mitybos. Manau didelį dėmesį reikėtų skirti mankštinimuisi bei judėjimui. Tad kūno stiprinimas ir aktyvus gyvenimo būdas yra svarbiausias dalykas, norint būti sveikiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *