Po remonto name daug šilčiau

Namų renovacijaJeigu statote naują gyvenamąjį būstą, tada būtinas namo pridavimas tiems, kas gali įvertinti jo energinį efektyvumą. Šiais laikais termoviziniai tyrimai būtini ir tiems būstams, kurie naujai atsiranda, ir tiems, kuriuos norite tik sutvarkyti, suremontuoti, renovuoti. Taigi, mes taip pat remontavome namą. Kadangi planas yra jį vėliau parduoti, tai ir namo pridavimas visgi buvo būtinas ir tie termoviziniai tyrimai turėjo būti atlikti. Didelė sėkmė – namą pavyko labai gerai apšiltinti, dabar jo energinis efektyvumas žymiai geresnis. Kaip mums pasisekė to pasiekti? Štai keletas paaiškinimų.

Sienų šiltinimas

Tiek grindis, tiek sienas būtina šiltinti, jeigu jos yra nesandarios. Kas yra šiluma, kas yra šiltinimas, koks viso to pagrindas? Be jokios abejonės, norint šiltinti namus, reikia pasistengti padaryti taip, kad per sienas ir grindis praeitų kuo mažiau temperatūros, tad pirmiausiai turėtų nelikti plyšių.

Nauji langai

Kaip svarbu namui yra nauji langai? Jeigu turėjote vis dar senus medinius, pro kurių plyšius pūsdavo vėjas, tada be jokios abejonės naujų langų įdėjimas yra labai svarbus ir gali nulemti tikrai nemažą procentą energinio efektyvumo. Taigi, senus stiklinius langus metas pakeisti naujais. Reikia nepamiršti ir apdailos ir to, ką galima padaryti aplink langus. Reikia nepamiršti ir to, kad su langais galima gražiai susitvarkyti viską. Kuo daugiau yra stiklo paketų, tuo langas šiltesnis, sandaresnis. Kas yra stklo paketai? Tai tam tikri keli sluoksniai stiklo. Tarp stiklų susidarantys oro tarpai yra labai svarbūs tuo, kad juose kaupiasi šiluma. Tiksliau, būtent oro tarpai yra geriausia izoliacinė medžiaga ir todėl namuose būna šilta, kai namai būna apšiltinti medžiagomis, turinčiomis oro tarpus.

Svarbu – stogas

Be jokios abejonės, stogas ir jo šiltinimas yra labai labai svarbus dalykas. Negalima gyventi name, kurio stogas yra kažkoks kiauras, subėgęs, per kurį gali išeiti visa šiluma. Paprastai seną stogą reikia nuimti ir vietoje jo iš naujų statybinių medžiagų uždengti naują. Taigi, su tuo stogu tokie ir reikalai būna. Kad stogas gali būti šiek tiek kiauras, gali būti ir visiškai kiauras, bet jo lopyti senojo neapsimoka. Nes jeigu vieną vietą užkimši, tai kitur prakiurs – taip juk nutinka su senomis statybinėmis medžiagomis. Todėl geriausia yra tiesiog senąjį stogą pakeisti nauju ir jis iš karto bus tinkamas ilgesniam tarnavimui. Taip ir padarykite, nedelskite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *