Renkamės langus – kas svarbu?

Tikriausiai nesuklysime pasakę, kad langai ir durys yra tarsi bet kurio pastato veidas. Be jų sunku įsivaizduoti mums įprasto statinio vaizdą. Ne tik estetiniais sumetimais rūpinamasi langais ar durimis, bet ir ieškant praktiškumo. Todėl ir svarbu tinkamai pasirinkti.

Kokie langai geriausi?Langai gali būti įvairių rūšių. Ieškantys randa didelį pasirinkimą. Tarkime, galime rinktis aliuminio langus. Tai puikus praktiškumo ir ilgaamžiškumo derinys, kuris puikiai tinka tokiems statiniams, kurie reikalauja tvirtumo. Puikus pavyzdys galėtų būti didžiuliai vitrininiai langai, kuriems reikia tvirtos konstrukcijos, tad aliuminis čia tampa nepakeičiamas. Tiesa, toks langas labiau tinkamas dideliam visuomeniniams tikslams skirtam statiniui, o ne nedideliems gyvenamiesiems namams.

Lietuvoje patys populiariausi yra plastikiniai langai. Jau klasika yra tapę baltos spalvos gaminiai. Žinoma, kad galima rinktis ir kitų spalvų prekes. Pasirinkimas išties džiugina. Plastikinių langų svarbiausios dalys yra profilis ir stiklas. Čia svarbu paminėti, kad reikia rinktis gerą šilumos varžą turinčius gaminius. Tas pats patarimas galioja ir tiems, kuriems yra reikalingos plastikinės durys. Net jei nuspręsite užsakyti prekes iš užsienio šalių, tai reikia atidžiai rinktis tik tuos gaminius, kurie turi tinkamą šilumos varžą. Taip yra dėl paprastos priežasties, nes mes gyvename šalyje, kurioje žiemomis būna šalčiai, todėl siekdami gyventi šiltai, komfortiškai ir ekonomiškai išnaudoti šilumą, turime rinktis tinkamus langus. Daugelis pirkėjų klausia, kodėl plastikiniai langai yra tokie populiarūs. Taip yra dėl to, kad jie yra puikus kainos ir kokybės santykio gaminys. Iš pagrindinių privalumų galima paminėti tai, kad jie yra ilgaamžiai, ekonomiški, saugūs ir įsigyjamai palankia kaina, palyginus su kitomis alternatyvomis. Žinoma, reikia paminėti ir trūkumus. Vienas iš pagrindinių dėl ko plastiko nesirenka ekologijos šalininkai – toks langas nėra ekologiškas.

Mediena yra ekologiška medžiaga. Iš jos gaminamas langas yra ekologiškai švarus. Tokius gaminius renkasi mėgstantys natūralumą. Puikiai sulaikoma šiluma, estetika, garso izoliacija. Tai medienos langų privalumai. Be to, jie „kvėpuoja“. Vis dėl to jų nesirenka tie, kurie nori pigių langų arba nenori skirti laiko ir papildomų lėšų priežiūrai, nes mediena brangi medžiaga palyginus su, pavyzdžiui, plastiku, ir jai reikia nuolatinės priežiūros.

Tiek estetinės, tiek ir praktiškumo funkcijos priskiriamos langams. Labai svarbu rinktis tinkamos kokybės gaminius, o abejotinos tiesiog išbraukti iš pasirinkimo sąrašo. Atminkite, kad jūsų langai tarnaus ne vienerius metus. Tai investicija, kuri per ilgus metus turi atsipirkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *