Saugūs namai

Kiekvienas nori jaustis savo namuose saugiai. Tuo reikia pasirūpinti iš anksto, o ne tada kada įvyksta kas nors nemalonaus. Saugūs kambariai (angl. safe rooms) gali jus apsaugoti nuo vagysčių, kurios mūsų dienomis pasitaiko vis dažniau. Nereikėtų pamiršti, kad vagys gali apsilankyti jūsų namuose ne tik tada, kada jūsų nėra, bet ir tada, kada esate. Išvykus ilgesniam laikui daugelis nerimauja dėl savo turto. Saugumas yra būtinas, kad jaustumėtės gerai. Ne kiekvienas apie tai pagalvoja laiku. Atsikraustę į naują namą ar butą pirmiausia pasirūpinkite saugumu. Vagystės galimos ne tik nakties metu, bet nekviesti svečiai gali apsilankyti ir dieną, pavyzdžiui, kada esat darbe. Pasirūpinkite savo, savo šeimos ir turo saugumu. Rekomenduojama pasirinkti tinkamas lauko duris bei kambarių. Brangių daiktų nelaikykite gerai matomose vietose, rekomenduojama juos paslėpti arba, jei yra galimybė laikyti seifuose arba rakinamose spintelėse. Vagys gali juos sunkiau surasti, sugaišti daugiau laiko, kad galėtų juos paimti.

MacysAnksčiau dažnai galima būdavo pasitikėti kaimynais, kurie gyvena šalia, tačiau ne visada. Šiandieną daugelis nepažįsta gerai šalia gyvenančių žmonių. Nereikėtų pamiršti, kad apvogti jūsų butą ar namą gali ir jie. Apie saugius kambarius ar kitas patalpas rekomenduojama nešnekėti. Nepasitikėkite, jei norite, kad tai būtų tikrai saugu. Daugelis nuosavų namų šeimininkų išnaudoja erdvę rūsyje. Čia galima įrengti ne tik katilinę, bet ir kitas patalpas. Galite šioje erdvėje įrengti kambarius, tai gali būti miegamieji ar kitos paskirties. Rūsyje saugūs kambariai (angl. basement safe room) dažniausiai pasitvirtina. Į šias patalpas gali būti sudėtingiau patekti. Rekomenduojama netaupyti ir pasirinkti seifines ar kitas tvirtas duris. Galima statyti ne vienas, o kelias (pavyzdžiui, dvigubas). Rūsyje įrengtuose kambariuose galite laikyti brangesnius daiktus, greičiausiai jų niekas nematys, žinoma, jei čia įrengta ne svetainė. Retai kas pasirenka svečių kambarius šiose patalpose.

Saugumui skirtas priemones jums gali pasiūlyti ne viena įmonė. Reikėtų rinktis atsakingai ir nepamiršti, kad ne tik tobulėja šiuolaikinės technologijos, bet ir vagys. Pasikonsultuokite su pardavėjais, jie patars, kas jums labiausiai tiks. Lauko durys visuose butuose ir namuose turi būti tvirtos ir sandarios, kad pro jas būtų sudėtinga patekti. Pasirinkite sudėtingesnes signalizacijas, pasirūpinkite kameromis. Nereikėtų pamiršti ir kambarių durų, kuriuose laikote brangesnius daiktus ar pinigus. Išeidami iš namų užrakinkite, kadangi nekviesti svečiai gali apsilankyti ir tada, kada jūs išeinate trumpam laikui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *