Apie šiltus ir šaltus namus

Kiekvienas žmogus, kuriam teko nuomotis butą Vilniuje, gali patvirtinti, kad daugiabučio energinio naudingumo klase itin atsispindi sąskaitose už šildymą. Savo istorija dalijasi Regina, kuriai teko ne kartą keisti gyvenamąją vietą, ir skirtingas energinio naudingumo sertifikatas skirtinguose būstuose suteikdavo ir ne vienodas išlaidas už būsto šildymą.

Butas Žvėryne

Šilti namai„Gyvenimas Žvėryne buvo labai malonus, tačiau ekonominiu atžvilgiu pats blogiausias. Čia gyvenant energetinio naudingumo sertifikatas tikrai nebūtų parodęs gerą informaciją. Manau, kad tai tikrai buvo baisiai sutvarkytas namas. Langai buvo mediniai, kiauri, supuvę. Apie tai, kad jie bus keičiami, kalba ėjo nuo pat pirmosios dienos. Kai norėjome nuomotis, šeimininkai klausė, ar mes neprieštarausime, jog už savaitės ateis dėti langų, mes patikliai linksėjome galvas ir džiaugėmės, kad pakeis langus, bus šilčiau. Deja, per tris gyvenimo metus taip ir pragyvenome – kažkurią žiemą net moviausi kumštines pirštines, taip tąsyk buvo šalta. Taigi, su tokia energinio naudingumo klase ir taip ilgai pragyvenome. Kai išsikraustėme, šeimininkai iškart ėmėsi remontuoti. Apskritai, ten buvo prakiuręs stogas, nesandarios sienos. Atrodė, kad net neizoliuotos sienos, be apšiltinimo. Ten remonto jau labai reikėjo. Buvo gana didelis plotas, aukštos lubos, o šildymo sąskaita siekdavo apie 300 eurų per mėnesį“.

Gyvenimas Naujamiestyje

Reginos teigimu, Naujamiestyje būsto energinis efektyvumas nebuvo labai blogas, tačiau pačios gyvenamosios erdvės išplanuotos bei eksploatuojamos gana prastai. „Lubos buvo labai aukštos, neįtikėtinai aukštos, tikrai galima būtų buvę įrengti dar vieną aukštą ar bent jau kažkokias antrasoles taip, kaip būna loftuose. Be to, koridoriai tokie ilgi ir platūs, kad užėmė gal 50 proc. visos erdvės. Juose nebuvo ir jokių langų ar normalių šviesos šaltinių, taigi, juose buvo tamsu. Daug erdvės, už kurios apšildymą ir išlaikymą reikia mokėti mokesčius, tačiau ta erdvė yra visiškai nenaudojama, galima sakyti, kad tai yra išteklių švaistymas“, – pasakoja moteris.

Antakalnio sumanumas

Regina sako, kad kol kas daugiausiai džiaugsmo ir protingų sprendimų surado tada, kai nuomojosi butą Antakalnyje. „Butas buvo mažas, gal kokių 40 kvadratinių metrų. Bet ten iš viso turėjome net tris kambarius, ir tilpome, visi labai gražiai gyvenome. Namas buvo jau po renovacijos, plius, apskritai pačių žmonių protingi sprendimai planuojant butą buvo akivaizdūs. Taigi, su energinio naudingumo klase problemų jokių nebuvo, ir net patį šalčiausią mėnesį mes sumokėdavome už šildymą tik apie 30 eurų“, – prisimena moteris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *