Energetinio naudingumo klasė: kaip ji yra nustatoma?

Neretai yra klausiama, kaip turi būti nustatoma energetinio naudingumo klase: šiandien šis formalumas yra privalomas, kada namo savininkas nusprendžia būstą parduoti ar išnuomoti, ir paprastai tenka kreiptis į specialistus, kurie gali tai nustatyti. Taigi, kaip viskas vyksta?

energetinis naudingumasEnergetinio naudingumo klasę galima nustatyti tada, kai yra atliekami tam tikri reikalingi skaičiavimai namuose: svarbu įvertinti, koks yra pastato energetinis naudingumas, ir kai tai yra atliekama, namo savininkui yra išduodamas tai liudijantis sertifikatas, kuris galioja 10 metų. Toks dokumentas yra svarbus tuo, kad potencialiems pirkėjams arba nuomininkams būtų galima įrodyti, jog pastatas yra pakankamai ekonomiškas, ir jo šildymas nereikalauja didelio šilumos energijos kiekio. Neretais atvejais, kuomet naudingumo klasė yra gana aukšta, būsto nuomininkai ar pirkėjai gali sutikti mokėti didesnę pinigų sumą – juk paprastai yra tikimasi, kad namo išlaikymas kainuos kuo pigiau.

Taigi, norint, kad būtų nustatyta energetinio naudingumo klasė, reikės kreiptis į specialistus, kurie galėtų tai padaryti. Tokias paslaugas teikiančių įmonių pasirinkimas nėra toks ir siauras, o jų teikiamų paslaugų spektras neapsiriboja vien tik pastatų sertifikavimu: taip pat gali būti teikiamos tokios paslaugos, kaip namo pridavimas ir panašiai.

Visada yra svarbu tai, kad pasirinkta įmonė būtų patikima, ir teikiamos paslaugos būtų iš tiesų profesionalios. Norint tuo įsitikinti, labai palanku pasiskaityti įvairius atsiliepimus internetinėje erdvėje: tikėtina, kad tai leis jums susidaryti tam tikrą įspūdį apie teikiamas paslaugas, ir priimti tam tikrą sprendimą galėsite daug paprasčiau.

Taip pat neretai yra svari ir teikiamų paslaugų kaina, todėl galite palyginti, kiek ši paslauga kainuoja vienoje ar kitoje įmonėje. Be jokios abejonės, tai leis jums pasirinkti tokį variantą, kuris geriausiai pateisins jūsų lūkesčius.

Svarbu yra žinoti, kad sertifikavimas gali kiek užtrukti, tad tuo vertėtų pasirūpinti dar iš anksto: kiek visa tai užtruks, tai priklausys nuo to, koks yra pastato dydis ir sudėtingumas, tad gana sudėtinga pasakyti, kiek tiksliai tai gali trukti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *