Energetinio naudingumo sertifikatas, statybos užbaigimas

Statybos užbaigimas yra reglamentuojamas įstatymo. Pastatai turi būti statomi atsakingai, nepriklausomai ar tai individualūs gyvenamieji namai ar kiti pastatai. Baigus statybos darbus jie turi būti priduodami. Svarbu žinoti pastato energinį naudingumą. Nuo jo priklauso statinio kaina, jei planuojate jį parduoti. Norėdami parduoti brangiau turite turėti energetinio naudingumo sertifikatą, kuriame būtų nurodyta kuo aukštesnė naudingumo klasė. Pastatai gali sunaudoti daugiau arba mažiau energijos. Tai priklauso nuo:

  • Pastato dydžio. Dažniausiai didesnės kvadratūros pastatai sunaudoja daugiau energijos.
  • Ar patalpa šildoma, ar ne.
  • Naudojamų priemonių pastato statymo metu.
  • Medžiagų, kurios buvo naudojamos statybos metu.

sertifikatasNorėdami, kad statinys būtų įvertintas aukštesne klase (naudingumo), rengdami pastato projektą pasikonsultuokite su architektais. Jie gali jums patarti, kokias priemones naudoti, kad pasiektumėte aukštesnę naudingumo klasę.

Ieškodami specialistų, kurie gali tinkamai atlikti darbus, nepamirškite pasidomėti UAB „Klaipėdos statybos kompanija“ pasiūlymais. Įmonė dirba jau ne vienerius metus, ilgalaikė patirtis pasako, kad kompanija dirba tikrai kokybiškai. Atstovai gali atvykti apžiūrėti pastato, kuriam reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. UAB „Klaipėdos statybos kompanija“ gali jums pateikti priemones, kurios padės pagerinti pastato naudingumą. Susisiekite su įmonės darbuotojais, tai galite padaryti paskambinę nurodytu kontaktiniu telefonu, o jei jums patogiau galite rašyti elektroniniu paštu. Viską suderinus, pasirašoma sutartis. Darbuotojai atvyksta į vietą, kurioje yra pastatas. Pradedami vykdyti reikiami darbai. Jums tereikės pateikti reikiamus dokumentus, kuriuos kompanija dar patikrins. Reikalingi šie dokumentai:

  • Kadastrinių matavimų dokumentai.
  • Pastato projektas.

Įmonės darbuotojai atliks energetinio sertifikavimo skaičiavimus, kurie leis sužinoti pastato energinį naudingumą. Duomenys bus perduoti savininkui, kuris kreipėsi dėl energetinio naudingumo sertifikato. Galėsite sužinoti, kaip pagerinti naudingumą. Po to, jums bus suteiktas sertifikatas, kuris galios dešimt metų. Toks laikotarpis yra nustatytas, praėjus ilgesniam laiko tarpui pastatas gali kisti ir neatitikti turimo sertifikato. Laikas skaičiuojamas nuo išdavimo dienos.

Daugelį domina, kiek užtruks sertifikavimo procesas. Įprastai tai atliekama gana greitai, jei norite sužinoti buto naudingumą, kuris nėra didelis, jums gali netekti laukti nei dienos. Naudingumas gali būti paskaičiuotas per kelias valandas. Namo, kurio plotas didesnis, sertifikavimas gali trukti šiek tiek ilgiau. Kainos yra derinamos, jos, taip pat, priklauso nuo ploto. Energetinio naudingumo sertifikato išdavimo gali tekti palaukti kelias dienas. Įprastai, tai gali užtrukti ilgiausiai penkias dienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *