Energinis sertifikatas

Energinis sertifikatas išduodamas per dieną. Šis procesas netrunka ilgai, o jei jums reikalingas sertifikatas nedideliam butui, jį galite gauti ir per kelias valandas. Šis dokumentas reikalingas daugeliu atveju. Jo gali prireikti gyventojams, įvertinus energijos suvartojimą, jūs galite brangiau parduoti nekilnojamąjį turtą. Jei norite išnuomoti, pavyzdžiui, namą šis dokumentas, taip pat, gali būti reikalingas. Energinis sertifikatas reikalingas architektams, pastatų projektavimo metu. Kiekvienas nori, kad energetinio naudingumo klasė būtų kuo aukštesnė, kad tai būtų pasiekta, reikia žinoti priemones. Turėdami sertifikatą architektai galės jums padėti, kad klasė būtų, kaip įmanoma, aukštesnė. Vykdant pirkimo – pardavimo sandorius šis dokumentas, taip pat, reikalingas. Jo gali prireikti notarams sandorių tvirtinimui. Statytojams reikalingas energinis sertifikatas, kada pastatus reikia priduoti valstybinei komisijai. Būtinas sertifikatas statiniams, kurie yra šildomi, ir kurių plotas didesnis nei penki šimtai kvadratinių metrų.

sertifikatasEnerginį sertifikatą jums gali išduoti ne viena įmonė Lietuvoje. Pasirinkite tą, kuri jums pateiks geriausią pasiūlymą. Gali skirtis kainos bei sąlygos, todėl verta pasidomėti keliose įmonėse, kurios siūlo tokias paslaugas. Nesirinkite pirmos pasitaikiusios. Daugelyje kompanijų pirmiausia reikia pateikti prašymą. Susisiekite su įmonės atstovais, jei turite klausimų, jie mielai į juos atsakys. Sekantis žingsnis – darbų vykdymo sutarties pasirašymas. Sutartu laiku įmonės darbuotojai turi atvykti į vietą ir apžiūrėti pastatą, kuriam reikalingas energinis sertifikatas. Reikia pateiktis dokumentus, kurių prašo kompanija. Jie tikrinami, o po to atliekamas procesas (sertifikavimas). Duomenys, kurie gaunami energinio sertifikavimo metu turi būti perduoti jums. Priemonės, kurių pagalba galima pagerinti pastato naudingumą, taip pat, turėtų būti pateikiamos, nebent sutartyje, kuri pasirašyta, yra nurodyta kitaip. Atlikus visus minėtus darbus jums suteikiamas pastato sertifikatas. Energinio naudingumo sertifikato suteikimas gali užtrukti kelias dienas, kuo greičiau pateiksite reikiamus dokumentus (paprastai reikalinga byla, projekto ir kadastrinių matavimų), tuo greičiau jums bus suteiktas sertifikatas.

Energinį sertifikatą gali gauti kiekvienas, tai nekainuoja labai daug. Kaina priklauso nuo to, kokio dydžio yra namas (ar kitas pastatas). Statybu darbai gali turėti nemažą reikšmę energinio sertifikato suteikimui. Įtakos turi ne tik tai, kokios statybinės medžiagos naudojamos, bet ir tai kaip atliekami darbai. Rekomenduojama rinktis patyrusius specialistus. Čia nereikėtų labai taupyti, kadangi netolimoje ateityje galite patirti bereikalingų nemažų išlaidų. Pasirinkę tinkamus specialistus galėsite sutaupyti laiko, kadangi darbai greičiausiai vyks greičiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *