Ką parodo energinio naudingumo klasė?

Energetinis naudingumasNorintys parduoti arba išnuomoti nuosavą namą, turi pasirūpinti įvairiais formalumais, ir vienas jų – tai sertifikatas, kuriame yra nurodoma energinio naudingumo klase. Ji pažymi, koks yra pastato energetinis naudingumas ir potencialiems namo pirkėjams ar nuomininkams padeda paprasčiau orientuotis, ar namas yra pakankamai ekonomiškas. Kadangi visada yra norima, kad pastato išlaikymas kainuotų kuo pigiau, svarbu atsižvelgti, kokia yra energetinio naudingumo klasė, ir galima teigti, kad pastatas tikrai yra ekonomiškas, jei yra pažymėta A arba B klasės.

Žinoma, šis formalumas gali būti naudingas ir patiems namo šeimininkams – juk visada yra norima, kad pavyktų namą parduoti arba išnuomoti pačia geriausia kaina, ir tuomet, jei yra žinoma, kad pastatas tikrai yra ekonomiškas, galima būti tikriems, kad namą pavyks parduoti pakankamai aukšta kaina. Pirkėjai ar nuomininkai paprastai sutinka mokėti didesnę pinigų sumą, jei yra žinoma, kad namo išlaikymas nekainuos labai brangiai, taigi, energinio naudingiumo sertifikatas iš tiesų gali praversti, kada yra norima nustatyti tinkamą namo kainą.

Sertifikatas galioja 10 metų, ir tuomet, jei sertifikavimo darbai buvo atlikti prieš keletą metų, to kartoti nereikės. Per dešimt metų paprastai pastato energetinis naudingumas gali nukristi, kadangi gali atsirasti įvairių plyšių ar pan., kurie neleidžia sulaikyti šilumą. Taigi, svarbu, kad sertifikavimas būtų atliekamas kas 10 metų, jei pastatas yra nuomojamas.

Nors kartais manoma, kad sertifikatas gali ir sumažinti pastato kainą, jei yra nustatoma gana žema klasė, tačiau paprastai specialistai gali pasiūlyti, kokius keitimus galima būtų atlikti, kad būtų galima padidinti pastato energetinį naudingumą. Įsitikinsite, kad visa tai yra tikrai gana paprasta, ir visada galima atrasti tokį sprendimą, kuris jūsų situacijoje pasiteisintų labiausiai.

Taigi, jei planuojate namą parduoti arba išnuomoti, paprasčiausiai susiraskite specialistus, kurie galėtų atlikti sertifikavimo darbus, ir jau tada galėsite susitarti dėl jums reikalingų paslaugų teikimo. Įsitikinsite patys, kad šių paslaugų kaina tikrai nėra didelė, o taip pat svarbu ir tai, kad šis formalumas gali būti naudingas ne vien tik potencialiems pirkėjams ar nuomininkams, bet taip pat ir jums. Sertifikavimo darbai gali būti atliekai tikrai gana greitai, ir jau tada jums gali būti pateikiami įvairūs siūlymai, kaip galima būtų padidinti pastato energetinį naudingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *