Kaip gali būti išduodamas energinio naudingumo sertifikatas?

SertifikataiBūsto įsigijimas ar pardavimas iš tiesų neretais atvejais pareikalauja nemažai laiko, kadangi tenka parengti įvairius dokumentus, ir parduodant namą vienas svarbiausių formalumų – tai energetinio naudingumo sertifikatas, kuris parodo, ar būstas yra ekonomiškas. Energetinis naudingumas yra žymimas klasėmis, ir kuo klasė yra aukštesnė, tuo mažiau šilumos energijos yra sunaudojama norint apšildyti būstą.

Jei yra reikalingas šis dokumentas, tokiu atveju teks kreiptis į įmonę, kuri teikia sertifikavimo paslaugas. Galite būti tikri, kad tokių bendrovių galėsite rasti visai nesunkiai, jei paprasčiausiai naudositės paieškos sistema. Tikėtina, kad tokiu būdu tikrai labai greitai atrasite tai, ko ieškote, ir, žinoma, galėsite palyginti, kokia įmonė siūlo pačias palankiausias šios paslaugos teikimo sąlygas.

Neretai yra teiraujamasi, kiek gali kainuoti tokia paslauga, tačiau atsakyti gali būti gana sudėtinga: kaina paprastai yra skaičiuojama individualiai, nes tai priklauso nuo pastato dydžio bei jo sudėtingumo. Vis dėlto, kaina tikrai nebus labai didelė, tad dėl to galite būti visiškai ramūs.

Taip pat gana dažnai yra teiraujamasi, kaip vyksta šis procesas, ir pirmiausia yra nustatoma energinio naudingumo klase, kuri yra žymima raidėmis nuo A iki G, kurių A yra pati aukščiausia. Tai parodo, kad pastatui apšildyti yra sunaudojamas pats mažiausias šilumos energijos kiekis, ir tuomet, jei yra nustatoma pati aukščiausia klasė, gali kisti namo kaina – juk pirkėjai paprastai tikisi, kad namo išlaikymas kainuos kuo pigiau, taigi, už ekonomišką būstą gali būti pasiūlyta didesnė pinigų suma.

Jei nustatoma gana žema energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju specialistai gali pateikti įvairius siūlymus, kaip galima būtų padidinti pastato energetinį naudingumą, ir tai daryti visada yra labai palanku. Laikui bėgant naudingumas gali kiek pasikeisti, ir klasė gali tapti žemesne. Dėl šios priežasties sertifikatas galioja 10 metų, ir praėjus šiam laikotarpiui sertifikavimas turi būti atliekamas iš naujo.

Taigi, jei jūs planuojate parduoti namą, pasirūpinkite energetinio naudingumo sertifikatu, ir čia jums neišvengiamai teks kreiptis į specialistus, kurie galės nustatyti energetinio naudingumo klasę ir išduos sertifikatą, liudijantį apie pastato energetinį naudingumą. Nustačius gana žemą naudingumo klasę gali būti pateikti siūlymai, kaip galima būtų padidinti naudingumą, ir tai daryti visada yra palanku, kadangi kiekvienas pastato savininkas norėtų parduoti namą pačia geriausia kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *