Kas svarbu perkant plastikinis langus?

Langus perkame ne kasdien, todėl ir investicija ne pigi, ir pasirinkti reikia atsakingai. Į ką atkreipti dėmesį renkantis plastikinius langus, jei prioritetas yra kokybiški, saugūs ir sandarūs plastikiniai langai? Pateikiame kelis aspektus, kurie, tikime, palengvins sprendimo priėmimo procesą.

Plastikinių langų gamintojas

Sandarūs plastikiniai langaiPirmiausia, pasidomėkite langų gamintoju. Nerekomenduojame pirkti iš tų, kurie savo, kaip langų gamintojų veiklą, dar tik pradėjo. Taip pat nebūtina rinktis ir žinomiausių gamintojų, nes, ne paslaptis, dalis langų kainos bus už prekės ženklą. Įvertinę alternatyvas pasidomėkite atsiliepimais apie gamintoją. Internetas – puiki erdvė įvertinti, ar gamintojo langus įsigiję pirkėjai liko patenkinti. Neigiama informacija sklinda labai greitai ir plačiai, todėl jei gamintojo langai nekokybiški – turėtumėte rasti skundų pluoštą.

Plastikinių langų profiliai

Langų profilių sistema – tai aspektas, kurį privalu įvertinti, labai gerai apsvarstyti ir netaupyti šioje vietoje, jei turite galimybę. Profiliai, paprastai tariant – lango rėmai, yra viena reikšmingiausių viso lango sudedamųjų dalių. Sandarūs plastikiniai langai bus tie, kurių profilis bus kokybiškas, patvarus. Rinkdamiesi lango profilį atsižvelkite į montavimo vietą, t. y. ar langas bus skirtas gyvenamajam namui, ar negyvenamoms patalpoms. Pasitaiko, kad susiviliojama mažesne kaina ir įsigyjami langai, kurių profilis skirtas negyvenamoms patalpoms. Toks sprendimas netruks apkarsti.

Rinkdamiesi lango profilį įvertinkite šilumos laidumo koeficientą – kuo šis rodiklis didelis, tuo langai mažiaus sandarūs. Itin sandarūs plastikiniai langai turės labai žemą šį rodiklį. Nerekomenduojame taupymo sumetimais pirkti prastesnėmis termoizoliacinėmis savybėmis pasižyminčių langų, kadangi taip tikrai nesutaupysite – šildymo kaštai bus didesni.

Plastikinio lango stiklo paketas

Didžiausią lango plotą sudaro stiklo paketas. Sandarūs plastikiniai langai turės kokybišką stiklo paketą. Pavyzdžiui, tarpo tarp stiklų užpildymas argono dujomis garantuoja gerokai geresnes termoizoliacines savybes, sandarumą. Sandarumui bei šilumos ir garso izoliacijai įtakos turi ir stiklų skaičius. Tendencijos rodo, kad dviejų stiklų stiklo paketai jau pasirenkami rečiau, ypač individualiems namams – gerokai dažnesnis pasirinkimas yra trijų stiklų stiklo paketas, iš kurių bent vienas langas yra selektyvinis.

Plastikinio lango modelis ir apkaustai

Pirkdami plastikinius langus įvertinkite ir lango modelį. Pastarasis turi atitikti klimato sąlygas. Ne visi lango modeliai tiks mūsų klimatui. Lietuvoje reikia montuoti tokius langus, kurie pritaikyti prie kintančių klimato sąlygų, langai turi būti atsparūs šalčiui ir nesideformuoti nuo saulės kaitros vasarą. Šį aspektą įvertinsite rinkdamiesi lango profilį – alternatyvas plonomis plastiko sienelėmis iškart atmeskite, jei nenori investuoti netikslingai.

Būtinai skirkite dėmesio apkaustams. Dalis apkaustų rinkoje atlieka jiems priskirtas bazines funkcijas. Bet dalis apkaustų turi papildomų funkcijų, užtikrinančių langų saugumą. Saugūs ir sandarūs plastikiniai langai turės apkaustus, apsaugančius nuo klaidingo rankenos pasukimo, turės apsaugą nuo įsilaužimo, varčios sukėlimo mechanizmą ir kt.

Montavimas ne mažiau svarbus

Kartais pasitaiko, kad pirkėjai skundžiasi įsigiję bene geriausius langus, bet jie yra nesandarūs ir nepateisina lūkesčių. Kokia to problema? Kone visais atvejais – netinkamas montavimas. Pirkėjai įsigyja brangius langus, bet, siekdami sutaupyti, atsisako montavimo paslaugų ir susimontuoja langus patys. Sandarūs plastikiniai langai bus ne tik tada, kai pasižymės geriausiomis charakteristikomis, bet ir bus profesionaliai sumontuoti, siūlome šį darbą patikėti specialistams, pvz.: barborr.lt ir galėsite džiaugtis plastikinių langų teikiamu komfortu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *