Keisti, bet šilti namai

Pagal dabartinius reikalavimus dažniausiai namo pridavimas galimas tik tada, kai namas tobulai atitinka keliamus standartus. Pastarieji griežtėja kone kasmet, ir greitai pasieks A++ naudingumo klasės kartelę. Tai – pagal ES normatyvus numatyta veikla, siekiant ekologiško elgesio mūsų namams. Naujos statybos projektai turi pasižymėti puikiais akustiniais matavimais, labai geru sandarumu, pageidautina ir pakankamai gera šildymo sistema. Tačiau kai kurie namai niekada nepereitų šių reikalavimų kartelės, tačiau juos būtų galima vertinti kaip labai šiltus. Kokie tai namai?

Molio ir šiaudų namai

Pridavimo problemosNestandartiniai etninę praeitį menantys nameliai ir energinio naudingumo sertifikatai yra gana sunkiai suderinami dalykai, tačiau iš tiesų tikras iš molio drėbtas namelis gali būti labai šiltas. Kartais įvairių švenčių metu galima matyti molio ir šiaudų namų meistrų pristatymus. Tada galima pamatyti, kad tokie namai pagaminami visiškai pigiai, naudojant tik natūralias medžiagas, o namas yra šiltas. Šiaudai – tai labai geras šiltinimui variantas, nes juose yra oro tarpai. Jie sutvirtinami molio mišiniu, kuris ir laiko visą konstrukciją. Toks namas gali būti dengiamas skiedromis arba šiaudais, šiltinti galima kad ir įprasta akmens vata. Kiti molio namų gamintojai ir šeimininkai pasakytų, kad kaip tik nebūtina naudoti šiaudų. Visą sieną galima tiesiog nulipdyti iš molio, o tarp sienos ir jos papildomos sienelės dėti šiltinimo sluoksnį – akmens vatą. Viena iš priežasčių, kodėl molio namelis gali būti labai šiltas, tai, kad sienose nėra jokių kampų ir sujungimų, ji visa vienodai išlieta ar išlipdyta. Be to, šilumos šaltinis (krosnis) yra per vidurį, tad ir šiluma pasiskirsto visur vienodai. Vienintelis nerimas gali kilti dėl gaisro pavojaus, bet čia jau kiekvieno statybininko kompetencija yra užtikrinti pastatyti tokį pastatą, kuris vėliau nesudegtų.

Iglu arba eskimų namai iš kailio

Kailis – seniausia šiltinimo medžiaga. Šiaurėje gyvenantys žmonės tik dėl to ir išgyvendavo, kad turėdavo kailių. O prekyba kailiu buvo tolygi prekybai auksu. Juk kailis išgelbėdavo gyvybes. Iš jo būdavo galima gamintis namus, juos apšiltinti, taip pat ir rengtis tekdavo kailiais. Tai nuostabi gyvūnų kilmės medžiaga, kuri kupina oro tarpelių, puikiai šildančių ir sulaikančių temperatūrą. Kalbant apie gyvūnus, jų išlikimo strategija yra ne tik šiltas kailis. Gyvūnų namai – giliai žemėje, ten jie gali lengvai peržiemoti, kadangi žemė yra puri ir taip pat veikia kaip nebloga šiltinimo medžiaga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *