Keli įdomūs faktai apie vertimo paslaugas šiuolaikiniame pasaulyje

Didele dalimi vertimo paslaugų siekiama palaikyti ryšį su tuo, kas vyksta pasaulyje. Globalizacija – tai galime įvertinti kaip neatsiejamą vertimo paslaugos būtinybė šiuolaikiniame pasaulyje.

VertimaiNors vertimas yra menas, kuris gyvuoja nuo senų laikų, kalbos nuolat keičiasi, tad ir vertimas turi vystytis taip pat. Kaip pavyzdys – vertimas šiandien turi visiškai kitokius reikalavimus, nei buvo prieš šimtą ar net kelis šimtus metų. Taip jau istoriškai susikloste, jog vertimas dažnai buvo naudojamas akademiniais tikslais tam, kad suprasti rašytinius graikų ir lotynų tekstus. Šiandien akademinis vertimas yra tik maža lauko dalis, komercinis vertimas – tai svarbiausias įrankis šiandien. Žinoma, komercinėj veikloj reikia būti labai jautriam kalbos niuansui, tam, kad nenuvilti vartotojų arba kliento.

Įdomūs faktai

Atsižvelgiant į augančius vertimo poreikius, bus labai įdomu atkreipti dėmesį į šiuos faktus apie vertimą šiandien:

  1. Pasaulyje yra apie 330,000 vertėjų. Į šį skaičių neįtraukti paprasti žmonės, kurie oficialiai neužsiima vertėjavimu ir kurių galėtume priskaičiuoti be galo daug.
  2. 78% visų knygų, kurios buvo išverstos tarp 2000 ir 2010 metų, buvo išverstos į Prancūzų arba Vokiečių kalbas. Ir tik 5% i Kinų kalbą.
  3. Gabriel Garcia Marquez knygos "Šimtas metų vienatvės" anglų kalbos vertimas buvo geriau įvertintas nei originalia ispanų kalba parašyta knyga. Tai gali pasirodyti šiek tiek keista, kadangi žmonės dažniausiai mano, jog originalia kalba parašytos knygos yra geresnės nei išverstos į kitas kalbas. Tačiau šis pavyzdys parodo tai, kad išties geras vertėjas gali net pagerinti knygą.
  4. Vladimiras Nabokovas stipriai priešinosi savo kurinių vertimui, kadangi manė, jog tai sunaikintų originalios kalbos grožį. Ačiū Dievui vertėjai nepripažino jo pažiūrų, nes šiandien neturėtume nuostabių jo literatūrinių kūrinių.
  5. Anglų kalba vertėjams – pasaulinė kalba. Ir jie įsitikinę, jog ji nepriklauso Jungtinei Karalystei arba JAV.

http://www.airv.lt/ – mes stengiames neatsilikti nuo vertimo pokyčių pasaulyje ir įrodyti tai darbu. Susisiekite su mumis jei jums reikia vertimo paslaugų ir būsite tikri, kad mūsų vertėjai darys viską, kad gautumėte kokybiškas paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *