Kodėl vis sunkiau priduoti namą?

Izoliuotas namasŽmonėms, kurie nori kuo mažiau reikalų turėti su popieriais ir biurokratinėmis kartelėmis, namo pridavimas gali būti tikras galvos skausmas. Juk reikės padaryti tiek daug, kad būtų galima pagaliau priduoti namą, su popieriais reikalų tikrai turėsite. Tai ne tas pats, kas pjauti lentas ar dengti stogą. Juo labiau, kad energinio naudingumo sertifikatai išduodami vis sunkiau. Pagal įstatus, galima matyti, jog kas keletą metų energinio naudingumo sertifikatų reikalavimai tik kyla, kol galiausiai privaloma energinio naudingumo klasė bus A++. Kodėl vyksta toks dalykas ir kodėl to nebuvo anksčiau?

Namo pridavimui vis daugiau reikalavimų

Pirmiausiai paklauskime, kokių reikalavimų padaugėjo, kai vyksta namo pridavimas. Iš esmės, tiek seniau, tiek dabar, namo pridavimas yra būtinas, negali tiesiog pasistatyti pašiūrės ir joje gyventi, o jeigu taip darysi, gali grėsti baudos ir pastato nugriovimas kaip nelegalaus. Tačiau daugėja reikalavimų dėl apšiltinimo. Šiai dienai jau nebegalima statyti įprasto senoviško rąstinio namo, kokį daug kas dar statė prieš 10 ar 5 metus, ir jame gyventi kaip gyvenamajame. Neapšiltintas rąstinis namas dabar gali būti laikomas nebent vasarnamio tipo namu, kadangi jis pernelyg praleidžia šilumą, tai yra, nebėra sandarus. Reikalavimai lemia tokį stiprų namo apšiltinimą, kad paprastos rąstų sienos jau atrodo nepakankamai šiltos, nors iš esmės jos visgi yra gana šiltos. Taigi, toks namas, norint jį turėti kaip gyvenamojo tipo, privalo būti šiltinimams papildomais vatos sluoksniais, o taip pat kažkuri namo pusė nebus matoma, nes ant šiltinimo bus dedama plokštė ir tuomet papildoma apdaila. Taip užsidengs išorinė arba vidinė siena. Taip pat būtina turėti sandarius langus, namų kampus, sienas, pamatą. Vis daugiau reikalavimų visų tipų pastatams, ne tik gyvenamajam namui.

Kodėl taip griežtėja normos

Kol žmonės suka galvą, kur pigiau gauti šiltinimo medžiagų, jie taip pat ir piktinasi – na kam čia tokie reikalavimai, ar kad gyvenimui apsunkinti? Tačiau ir tie, kas neturi pajamų, ir ima greitąjį kreditą bei jo negauna, piktinasi, kad kažkas jiems kaišioja pagalius į ratus ir neduoda greitojo kredito. Tačiau blaivia galva mąstant atrodo logiška neduoti bedarbiui paskolos. Kaip ir – statyti tikrai sandarų namą, iš kurio šiluma neišeitų visą parą, vieną kartą pakūrus krosnį. O ne kiaurą kaip rėtis pašiūrę, kurioje kūrenti nesustojant tektų visą parą, ir tai būtų vėsu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *