Kokių išteklių sutaupysime apšiltinę namus

Šilti namaiKai gyvenamojo pastato energetinio naudingumo sertifikatas reikalauja paplušėti ir apšiltinti namus, greitai mes matome rezultatą. Kadangi šiluma yra gerai sulaikoma, tai nereikia taip dažnai kurti krosnies ar kitaip šildyti namo. Vadinasi, su pasikeitusia, pakilusia energinio naudingumo klase jūs iš karto uždirbate – juk sutaupote išteklių, naudojamų kurui. Kokių? Pažvelkime išsamiau.

Malkos

Lietuva visais laikais galėjo didžiuotis savo puikiais miškais. Bet, sutikite, daug maloniau žinoti, kad iš medienos bus pagamintas koks nors gražus baldas, ar kad ir knyga atspausdinta. Bet ne medis bus paprasčiausiai sudegintas. Išteklių mažėja visur, o tie, kurie vadinami atsinaujinančiais, gali taip vadintis tik tada, kai jiems sudaromos sąlygos atsinaujinimui. Jeigu medis yra kertamas be jokios sąžinės, jo labai daug sudeginama, tai turime pripažinti, kad seniau miško buvo daugiau. Miškai yra mūsų šalies pasididžiavimas, tad medieną reikia vertinti ir jau geriau ją naudoti gamybai, o ne kurui. Tad su pagerinta energinio naudingumo klase jūs sulauksite medžiui naudingo efekto – reikės mažiau malkų namams apšildyti, jeigu kūrenate būtent jomis.

Anglys

Ar rastumėte anglių kasyklų Lietuvoje? Tikrai ne tiek daug, kiek, pavyzdžiui, Rusijoje ar kitose didelėse šalyse. Visgi, skaičiuojant viso pasaulio mastais, reikia pripažinti, kad anglys taip greitai nedygsta, kaip medžiai. Joms susiformuoti reikia daugybę metų tūnoti kažkur po žeme. Tad apšiltindami tvarkingai namus kartu ir sutaupysite šio visam pasauliui reikalingo ištekliaus.

Durpės

Dar vienos iškasenos, randamos bei kasamos ir Lietuvoje. Tačiau kam deginti durpes, jeigu galima tiesiog apšiltinti namus taip, kad būtų galima kuo mažiau deginti.

Dujos

Daug žmonių kalba, kad namų šildymas dujomis yra pats pigiausias. Iš tiesų, dalis tiesos yra ne tik dėl pačių dujų kainos. Paprastai dujų šildymo sistemą pasidaro namuose labai protingi žmonės, kurie tinkamai įvertinę visus veiksmus taip pat ir supranta, kad verta užtikrinti aukštą pastato energinio efektyvumo klasę. Dėl to namuose yra šilta, o šildyti tenka retai. Nes ta šiluma, sukurta gana pigaus kuro, yra dar ir tinkamai užlaikoma. Taip sakant – ranka ranką plauna.

Elektra

Jeigu namus šildote elektra, tikriausiai taip pat turėsite ir tinkamai padarytą apšiltinimą. Kitu atveju, išnaudotumėte labai daug elektros. Sutaupysite tik sau per kišenę, nes šiaip elektra nėra koks nors iškastinis kuras, ji yra generuojama kiekvieną sekundę, net dabar, kai skaitote šį tekstą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *