Mašinos – personažai

Jeigu į aplinką pažvelgtumėte vaiko akimis, ar pastebėtumėte, kad naudoti traktoriai gali judėti kaip žmonės, gali elgtis kaip gyvūnai, gali turėti mums atpažįstamas savybes? Tokia personifikacija gali nutikti tada, kai kuriami personažai. O personažų kūrimas yra dažna praktika animacijoje, filmuose, teatre. Pabandykime įsivaizduoti, kokius charakterius ir personažus galėtų atitikti nedideli ir stambesni naudoti traktoriai.

Mažų traktoriukų kolona

MašinosĮsivaizduokime mažus traktorius kaip mažus judrius gyvūnus, kurie turi darbščias rankas. Kiekvienas žmogus turi kažkokią savybę, kuri dominuoja, net jeigu tai ne iš karto pastebime. Gal jis moka puikiai plaukti, gal turi kalbėtojo talentą, gal mąslaus svajotojo, nieko nekalbančio, o gal labai mėgsta tvarką, ir turi nuolat kažką tvarkyti, graibstyti ir judinti. Taigi, mažus traktoriukus, ko gero, ir būtų patogiausia įsivaizduoti kaip tokius, kurie mielai sau griebia viską, kas jiems pakliūva po ranka, o gal labiau – po tuo kaušu, kuris viską ir griebia. Taip reikėtų ir įsivaizduoti.

Taigi, koks turėtų būti tų traktoriukų charakteris, tokių, kurie viską griebia? Tikriausiai jie darbštūs darbininkai, galintys nuveikti labai daug, ir kartu net ne tiek galintys, kiek negalintys to nedaryti. Yra tokių personažų ir charakterių, kurie labiausiai ko nori, tai daryti tą, kam yra skirti ir paskirti. Tokie personažai ir yra paprastai mums labai aiškūs, mes galime nujausti jų mažus planus, aiškias svajones ir netgi galimas ydas. Tačiau, jeigu formuosite tokią standartinę personažo – mažo traktoriaus – eilinio – charakteristiką, nepamirškite, kad reikia ir sugalvoti, kaip galėtų tame atsirasti kažkoks intriguojantis dramatinis sprendimas. Geriausia būtų, jeigu atsirastų dar vienas personažas, kuris mūsų įprastą traktoriuką išlaisvintų iš jo rėmų. Reikia kažkokios jėgos, kuri leistų atsiskleisti kitokioms personažo savybėms, ir tai, galų gale, galėtų tam tikra nedidele drama.

Didelis savivartis

O dabar įsivaizduokime didelį traktorių. Galingą, ir galintį vienu mostu priversti sujudėti didžiausiems žemės plotams. Galintį akimirksniu padaryti taip, kad judėtų, griūtų, kiltų galingos sistemos, galingi daiktai ir didžiulės jėgos. Kas tai galėtų būti? Tai – mūsų didelis traktorius. Ar jis vadovauja kitiems, tiems anksčiau aprašytiems eiliniams? O gal jis yra jų priešas, gal jis, anaiptol, ne vadovauja, o trukdo ir neleidžia būti tuo, kuo jie nori? Pagalvokite apie tai, koks jis turėtų būti, gal tai tas teroristas, kurį reikia nukauti. Kuriant charakterius patogu remtis intuicija – ką mums sufleruoja vienas ar kitas personažo išvaizdos bruožas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *