Nevaisingumo priežastys ir gydymas

Vaiko atsiradimas yra didžiulė dovana. Vieni ateina „netyčiukais“, kiti – planuoti. Daugelis porų sutiktų, kad planuoti kūdikį yra nemaža prabanga, kadangi šiandien vis dažniau susiduria su nevaisingumo problemomis ir norint susilaukti mažylio vienu iš išsigelbėjimų tampa vaisingumo klinika.

Nevaisingumas – dar ne galutinė diagnozė

Padedame pastotiKas apskritai yra nevaisingumas? Nevaisingumo būseną galima įvardinti, kaip nėštumo neatsiradimą net ir tada, kai 12 mėnesių iš eilės buvo turimi reguliarūs lytiniai santykiai ir nenaudojamos kontraceptinės priemonės. Pagal pasaulinės sveikatos organizacijos duomenis, su nevaisingumo problemomis susiduria viena iš šešių porų, i tai yra dešimtys ar net šimtai milijonų žmonių visame pasaulyje. Ar nevaisingumas yra šių laikų diagnozė? Kodėl jis atsiranda?Paprastai daug reikšmės turi genetiniai faktai,pavyzdžiui įgimtos ligos, netinkamas gimdos išsivystymas, neproduktyvus kiaušialąsčių gaminimasis, vyrų atveju – pažeidimai sėklidėse ir panašiai. Tačiau ne ką mažiau – išoriniai veiksniai. Daugybė specialistų teigia, kad vaisingumui labai daug įtakos turi gyvenimo būdas. Alkoholio, nikotino vartojimas, įvairūs vaistiniai preparatai prastina spermos kokybę ir trikdo hormoninę pusiausvyrą, prie „pastoti nepadedančių“ veiksnių būtų galima pridėti sunkumų kilnojimą, amžiaus vidurkį (moterims pastoti rekomenduojama iki 35 m.), radijacijos poveikį, per mažą arba per didelį kūno svorį ir kitus aspektus. Pavyzdžiui, šiandien gausėjantis nevaisingų porų skaičius glaudžiai susijęs su ypač stresinėmis gyvenimo sąlygomis. Žmonės kaip niekada sureikšmina karjerą, darbą, išgyvena nervinę įtampą, nuolatines stresines situacijas, o stresas – kaip niekada išbalansuoja hormoninę sistemą. Pasitaiko ir tokių priežasčių, kai norėjimas turėti kūdikį tampa centriniu gyvenimo siekiu ir vien dėl to sumišę jausmai apkrauna organizmą, kuris negali natūraliai funkcionuoti. Siekiant tapti tėvais labai svarbūs geri tarpusavio santykiai. Svarbu turėti gerą santykį ne tik su vienas kitu, bet ir su pasauliu bei savimi. Jeigu daugiau nei metus turint reguliarius lytinius santykius, pastovų partnerį ir nevartojant kontraceptinių priemonių pastoti nepavyksta, patartina kreiptis į vaisingumo specialistus. Vaisingumo klinika Northway vien per praėjusius metus parodė neįtikėtinus rezultatus – daugiau nei 56 % dėl nevaisingumo problemų besikreipusių porų susilaukė atžalos. Besiplečianti ypač profesionali Northway komanda poroms pastoti padeda ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje. Gydytojai pabrėžia, kad net jeigu vaikelio nepavyksta susilaukti ir ganėtinai ilgą laiką, prarasti vilties nereikėtų. Kiekvieno žmogaus organizmas yra labai individualus, todėl ir vaisingumo laikotarpis gali būti labai specifinis, kurį net pats asmuo sunkiai, be gydytojų pagalbos gali pastebėti. Kartais nevaisingumo priežastys būna tiesiog neįprastas fiziologinis lytinių organų išsidėstymas, todėl reikia gydytojų pagalbos suvokiant, kur slypi problema. Northway klinikos gydytojai yra pasiruošę atlikti išsamius tyrimus ir parinkti tokioms poroms geriausią kompleksinį gydymą.

Elvinos ir Vykinto sėkmės istorija

Elvina air Vykintas iš vilniaus vaikelio susilauktė bandė ilgiau nei šešerius metus. “Su tuo nesusidūrusios poros niekada nesupras, ką reiškia kiekvieną savaitę po kelis kartus darytis nėštumo testus, jausti melagingus požymius ir gyventi tik ta viena mintimi, kuri apsėda, iškreipia santykius su aplinkiniais ir neleidžia normaliai džiaugtis gyvenimu”- teigia Elvina, šiandien ant rankų sūpuojanti jau pusės metukų dukrytę. Elvinai klinikoje Northway buvo atlikta IVF procedūram kuri iš karto pasiteisino. “Esame be galo dėkingi klinikos Northway gydytojams, kurie padėjo mums ne tik mediciniškai, bet ir psichologiškai. Būsimi tėveliai turi atsiminti, kad stresas ir nervai – pati nepalankiausia terpė ne tik vaikeliui pradėti, bet ir jam vystytis moters įsčiose”- taigia Vykintas. Šiandien judviejų dukrytė – sveika ir greitai auganti ir jau dabar mėgstanti lankytis vaikų prekių parduotuvėje “Mykoliukas”, kur parduodami universalus vezimeliai, žaislai, vibrokėdutės, sūpynės ir kitka. “Dabar jaučiame didžiulę laimę, kurią gali pajusti tikrai daugybė viltį prarandančių porų, tiesiog reikia kreiptis į gerus specialistus”- sėkmės linki Elvina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *