Pastačius namą ne iškart imsite jame gyventi

Jeigu nusprendėte statytis savo namą, kas yra namo pridavimas, galbūt jau girdėjote. Jūsų naujai pastatytam namui turės būti išduodami specialūs energinio naudingumo sertifikatai, nes tik su jais namas galės būti iš tiesų tinkamas apgyvendinimui, pagal visus įstatymus. O jeigu namų statybos dar tik dabar dominti pradedanti tema – sužinokite, kas yra namo pridavimas ir kaip jis veikia, jau dabar.

Namo pridavimas – kas tai?

KSKTaigi, kai pastatysite namą, norėsis šokti iš džiaugsmo, nes jūs juk įgyvendinote vieną finansiškai sudėtingiausių uždavinių, kokie gali būti paprastų žmonių gyvenime. Namas yra ta vieta, kuri saugos jus, kurioje virs tikrasis gyvenimas, kur susitelks jūsų visa šeima, prieš išsiskirstydama savais keliais. Tereikia mokėti viską tinkamai finansiškai susitvarkyti. Kaip turėtų vykti tas jūsų namo pridavimas? Taip, tai procesas, be kurio gyvenimas jūsų name neprasidės. Namo pridavimo metu jūs turėsite įrodyti, kad pastatas yra tikrai pakankamai sandarus. Didžiausias dėmesys bus kreipiamas į tai, ar namas nepraleidžia temperatūrų. Kitaip tariant, tai yra klausimai dėl termoizoliacijos. Bus atliekami specialūs tyrimai, galintys parodyti, kur eina šiluma jūsų namuose, kaip ir kiek namas yra sandarus, kiek jis gali išlaikyti šilumos. Tada bus suteikiamas energinio naudingumo sertifikatas – nuosprendis, parodantis, ar namas atitinka tą naudingumo klasę, kurios jums reikia, norint gyventi tame pastate.

Ar galite viską pasidaryti patys?

Prieš priduodant namą, kaip ir prieš pravežant automobilį technikinės apžiūros, verta pasikonsultuoti su meistrais, kurie iš anksto galėtų pasakyti, ką reikėtų patvarkyti, paremontuoti, prieš pradedant oficialią patikrą. Iš anksto viską sutvarkydami, sutaupysite daug laiko ir pinigų. Tad kodėl gi to nepadarius jau dabar, iš anksto?

Ką už jus padarys tarnybos?

Jeigu pasisamdysite profesionalius meistrus, kurie gali tinkamai pasirūpinti šiais reikalais, iš jų veikiausiai sulauksite įvairių naudingų paslaugų. Visų pirma, bus padaromos termo nuotraukos, kuriose puikiai matysis, kaip vaikšto šiluma, kur jos yra daugiau, kur mažiau. Tai leis suprasti, kurias vietas vertėtų dar šiek tiek labiau apšiltinti, tikintis, jog namas būtų tikrai sandarus. Apskritai, jeigu viską darėte tikrai gerai statybų metu, nesukčiavote ir dėjote papildomai akmens vatos, apšildėte langus, stogą, sienas ir visa kita – tuomet namai turėtų būti šilti.

Kada galėsite gyventi savo name?

Tada, kai pateikus namą pridavimui, gausite visus sertifikatus, įrodančius, kad ten gyventi jau galima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>