Pastato energinio naudingumo sertifikavimas: kam to reikia?

Pastato energinio naudingumo sertifikavimas šiandien yra privalomas, kuomet planuojama namą išnuomoti ar parduoti – energetinio naudingumo sertifikatas yra dokumentas, kuris parodo, koks yra namo energinis naudingumas. Paprastai namo pirkėjams ar nuomininkams yra svarbu žinoti, ar norint apšildyti būstą yra sunaudojamas didelis šilumos energijos kiekis.

energinio naudingumo sertifikavimasNors kartais manoma, kad tai tėra dar vienas formalumas, dėl kurio tenka gaišti ne taip ir mažai laiko, tačiau tai nėra tiesa – šis dokumentas yra reikalingas ir tam, kad būtų galima tinkamai įvertinti, kokia yra būsto kaina – juk tuo atveju, jei energetinio naudingumo klasė yra aukšta, būstą galima parduoti ar išnuomoti didesne kaina, nes paprastai potencialūs pirkėjai ar nuomininkai tikisi, kad būsto šildymas kainuos kuo pigiau.

Šis sertifikatas galioja 10 metų, tad tikrai neverta nerimauti, kad sertifikavimas turės būti atliekamas gana dažnai. Per dešimtmetį pastato energetinis naudingumas gali ženkliai pasikeisti, tad labai svarbu vėliau tai atlikti iš naujo.

Neretai yra teiraujamasi, kur reikėtų kreiptis, jei turi būti atliekamas sertifikavimas, ir viskas iš tiesų labai paprasta: jums tereikia susirasti įmonę, kuri teikia tokias paslaugas (taip pat šios įmonės teikia ir kitokias paslaugas, pavyzdžiui, namu pridavimas ir pan.), ir teliks susitarti dėl šios paslaugos suteikimo. Nors kartais yra manoma, kad ši paslauga gali kainuoti pernelyg brangiai, tačiau tai nėra tiesa, ir kainos šiandien yra tikrai nedidelės. Kiek visa tai kainuos, priklausys nuo to, koks yra pastato dydis bei sudėtingumas, o taip pat ir nuo to, kokią įmonę pasirinksite – juk paprastai skirtingos bendrovės nustato skirtingus įkainius, tad visada galima pasirinkti tinkamiausią variantą.

Kartais, kuomet norima sutaupyti pinigų, peržvelgiami ir įvairūs pavienių asmenų skelbimai, tačiau tai tikrai ne visada gali būti pats geriausias sprendimas: labai svarbu yra tai, kad paslaugos tiekėjas būtų iš tiesų patikimas, tad nesuklysite pasirinkdami įmones, ir renkantis tinkamiausią variantą galėsite paprasčiausiai pasiskaityti įvairius atsiliepimus – tai tikrai padės pasirinkti tinkamiausią variantą.

Taigi, energetinio naudingumo sertifikatas tikrai yra reikalingas ne vien tik būsto pirkėjams ar nuomininkams, bet ir pačiam namo savininkui – juk nustatytas aukštas energetinis naudingumas tikrai leis koreguoti būsto pardavimo ar nuomos kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *