Pigūs ir modernūs būdai aprūpinti namą energija

Namų aptarnavimasStatydami naują būstą žmonės žino, kad laukia dabar jau daug griežtesnis namo pridavimas, todėl ir apšiltinti stengiasi kuo geriau. Tačiau mūsų visuomenėje labai daug dėmesio skiriama būtent galvojimui apie tai, kaip apšiltinti namą, kad jis būtų sandarus. Tačiau taip pat dėl tų pačių ekologinių ir taupymo paskatų verta galvoti ir apie alternatyvius šilumos šaltinius, juk ne tik šilumos sulaikymas yra svarbu namui. Kokie alternatyvios šilumos būdai gali padėti išsaugoti šilumą namuose?

Geoterminė šiluma

Tikriausiai termovizija būtų kokybiškesnė, jeigu šiluma pliekstų ne tik iš krosnies, bet gražiai ir tolygiai ateitų radiatorius ir nuo ten spinduliuotų. Vienas iš būdų turėti toli esantį šilumos tikrąjį šaltinį – geoterminis šildymas. Jį labiausiai apsimoka taikyti tuomet, kai yra šildomas ne vienas mažas namelis, o galbūt didesnis pastatas ar net keli. Pati šiluma tada beveik nieko nekainuoja, tačiau kainuoja įrengti geoterminio šildymo gręžinius. Priklausomai nuo galimybių ir poreikių, geoterminė šiluma gali būti imama iš žemės šilumos arba iš vandens šilumos. Tiek vienu, tiek kitu atveju, nereikia vartoti kažkokių besibaigiančių žemės išteklių, nes Žemės apatiniuose sluoksniuose juk yra labai daug šilumos, tereikia mokėti ją pasiimti. Deginti tai, kas yra žemės paviršiuje, ir tikėtis, kad šios iškasenos niekada nesibaigs, taip pat kuro išmetamosiomis dujomis nuolat teršti paviršių – tai kvaili pasirinkimai ir jų reikėtų atsisakyti. Tai siauras ir lengvabūdis mąstymas, kaip nesubrendusio vaiko, valgančio pietums saldumynus, o ne salotas. O štai geoterminės energijos potencialas yra labai didelis, tereikia jį išnaudoti.

Saulės baterijos – elektrai

Dar vienas būdas aprūpinti namus energija, kuri nieko nekainuotų – tai saulės energija. Vėlgi, namo pridavimas gali būti sėkmingas ir su tokiu būdu aprūpinta energija namuose. Juk smagu turėti tokį energijos šaltinį, kuris leistų greitai ir lengvai apsišildyti namus ir džiaugtis tokiomis permainomis. Saulės baterijos rinkoje darosi vis pigesnės. Anksčiau jas gamindavo ir lietuviai dideliais kiekiais, tačiau kai rinką užtvindė labai pigi kinų produkcija, darosi sunkiau pagaminti tą patį pigiai. Tačiau norintiems įsirengti tokį šildymo būdą – labai palankios galimybės. Upės jėgos išnaudojimas tiems, kas turi šalia savęs tokį sraunų vandens šaltinį, taip pat gali būti pritaikomas. Turi atitikti energinius reikalavimus ir pats namas, turi būti apšiltintas, kad termovizija ir kiti tyrimai rodytų, jog ta šiluma, kad ir kaip ji bus išgaunama, iš namo niekur greitai nepabėgs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *