Plieninis stogas

Tikriausiai ne vienas iš mūsų, planuojančio nuosavo būsto statybas, kamuoja klausimas, kokią stogo dangą reiktų pasirinkti. Pasiūla mūsų laikais iš tiesų itin didelė. Nuo istoriškumo ir prabangos pojūtį suteikiančių čerpių, iki avantiūristų pasirenkamo šiaudinio stogo. Kiekviena stogo danga yra savaip gera ir tinkama, tiesiog prieš ją pasirenkant reikia apgalvoti, ko mums iš tiesų reikia, kokie mūsų kaštai, koks namo, kiemo, aplinkos stilius. Miesto viduryje stūksianti trobelė šiaudiniu stogu arba apgriuvęs pastatas kaimo viduryje dengtas čerpėmis atrodys mažų mažiausia keistai.

stogo dangosTaigi yra keletas pagrindinių stogo dangų tipų, t. y. bituminis šiferis, beasbestis šiferis, čerpės, bituminės čerpės ir plieninė danga. Šiame straipsnyje norėčiau daugiau supažindinti su plienine stogo danga, kuri pas mus vis dar naudojama gan retai, bei yra apsupta nemažai mitų, kurie galbūt ir lemią tokį nepopuliarumą. Taigi pamirštant šios stogo dangos minusus norėčiau iš karto pereiti prie pliusų. Kaip ir daugelis stogo dangų, plieninė dangą mūsų namą apsaugoja nuo vėjo, ugnies, krušų. Dizainos ir spalvos variacijos galimos pačios įvairiausios. Plieninė danga yra lengva ir ilgaamžė, nereikalauja jokios specifinės priežiūros. Garantinis laikotarpis priklausomai nuo medžiagos ir gamybos kaštų gali svyruoti nuo 10 iki 50 metų. Tokia danga būna padengta aliuminiu ir cinku, būtent šios medžiagos ir užtikrina stogo atsparumą išorės veiksniams, suteikia ilgaamžiškumo. Ekologijos mėgėjams gera žinia ta, kad vario ir aliuminio stogo danga gali būti perdirbama iki 95%. Plienas gali būti perdirbamas keletą kartų ir vis vien neprarasti jokių vertingų savybių. Toks stogas yra pritaikytas oro stichijoms, po stipraus uraganinio vėjo danga liks nesugadinta. Deja, to negalima būtų pasakyti apie kai kurias kitas stogo dangas.

Žinoma, kaip ir minėta ankščiau, plieninė stogo danga turi ir savo minusų. Vienas svarbiausių yra korozija, kuri gali susidaryti, kai sutvirtinimui ir prilaikymui yra naudojamos nesuderintų medžiagų detalės. Todėl prieš dengiant stogą reikia būtinai paskaityti instrukciją bei rekomendacijas. Taip pat nors ši danga gali būti perdirbama net iki 95%, tačiau šis procesas reikalauja daug energijos ir atitinkamos aplinkos.

Jeigu vis dėlto savo namui pasirinkote plieninę stogo dangą, tai reaguliariai prižiūrima, ji jums tarnaus išties ilgą laiką. Svarbu, taisant plieninę stogo dangą, žinoti, kad naudojate tinkamas medžiagas. Tai padės išvengti korozijos ir išties ilgai mėgautis sveika savo namo stogo danga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *