Energetinio naudingumo sertifikatas – svarbus formalumas

Kai yra planuojama namą parduoti arba išnuomoti, tenka pasirūpinti gausybe įvairių formalumų, ir vienas jų yra energetinio naudingumo sertifikatas, kuris šiandien yra privalomas, kuomet norima namą išnuomoti arba parduoti. Norint nustatyti pastato energetinį naudingumą teks kreiptis į specialistus, kurie galės atlikti tam tikrus reikalingus skaičiavimus ir galės išduoti sertifikatą, kuris yra vienintelis dokumentas, galintis įrodyti, kad pastatas yra pakankamai ekonomiškas.

sertifikataiTurbūt nereikia net sakyti, kad visada yra tikimasi, jog namo išlaikymas nepareikalaus didelių išlaidų, tad neretais atvejais, kuomet ieškoma namo pirkimui arba nuomai, sutinkama mokėti daugiau, jei pastatas yra pakankamai ekonomiškas. Taigi, tuo atveju, jei pastato energetinis naudingumas yra pakankamai aukštas, savininkai gali tikėtis, kad namą išnuomoti ar parduoti pavyks pačiomis geriausiomis kainomis.

Energetinis naudingumas yra žymimas klasėmis, kurų aukščiausia energinio naudingumo klase yra A, o žemiausia – G. Pastatas yra laikomas ekonomišku, jei jo klasė yra A arba B. Jei yra planuojama parduoti ar išnuomoti butą, tokiu atveju nereikia atlikti tam tikrų skaičiavimų, kadangi sertifikatą gali išduoti notaras. Vis dėlto, pasitaiko atvejų, kuomet yra manoma, kad pastato energetinis naudingumas yra aukštesnis nei liudija dokumentai, ir tuomet atliekami tam tikri skaičiavimai, tačiau tai pasiteisina tikrai ne visada.

Vis dėlto, jei planuojate išnuomoti namą arba jį parduoti, neišvengiamai teks kreiptis į specialistus, ir, nors kartais yra nerimaujama, kad šios paslaugos kaina gali būti gana didelė, tačiau dėl to rūpintis tikrai nevertėtų. Visada yra galimybė palyginti, kiek kainuotų ši paslauga pasirinkus vieną ar kitą paslaugos tiekėją, ir tikrai visada bus galima atrasti pačius geriausius sprendimus, kurie galėtų puikiai pateisinti jūsų lūkesčius.

Taip pat neretai yra baiminamasi, kad gali būti nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, tačiau tokiais atvejais paprastai yra pateikiami siūlymai, kaip galima būtų padidinti pastato energetinį naudingumą, ir tai tikrai gali būti naudinga pačiam pastato savininkui.

Taigi, jei jūs planuojate išnuomoti arba parduoti namą, tikrai reikės atlikti tam tikrus skaičiavimus, kurie padės nustatyti pastato energetinį naudingumą, ir čia reikės kreiptis į specialistus, kurie gali padėti tai atlikti. Įsitikinsite, kad šios paslaugos kaina tikrai nėra didelė, tad dėl to nerimauti tikrai neverta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *