Kalvio amatas

Jeigu užsuktumėte į svetainę http://www.vilniauskalviai.lt/, galbūt labai nustebtumėte sužinoję, kad kalviai nėra tik pasakų personažai, ploninantys vilko liežuvį – jie egzistuoja ir dabar, šiais laikais. Kas yra kalvis, kaip atrodo jo diena? Ar jis vis dar dirba tokiu pačiu archainiu principu? Apie savo darbą pasakoja individualiai dirbantis kalvis.

Modernumo ir archaikos sintezė

Kalvio darbo gaminiaiMūsų kalbinamas kalvis pažymi, kad ši specialybė yra gerokai nutolusi nuo pradinio savo vaizdinio, tačiau vis tiek yra pažymėta istoriškumu ir turi daug savyje energetikos. „Moderni kalvystė jau nebėra tik įlindimas į patalpą su krosnimi ir rankų darbas. Šiais laikais, be abejo, daug ką daro įrenginiai, kurie jau didmeniniai gamybai labai greitai pagamina bet ką, ko tik reikia. Daug vienodų detalių, tačiau šis darbas vis tiek turi kažkokios savo archainės energetikos. Gal dėl to, kad gamybos procese susiduria kelios esminės jėgos: ugnis, metalas ir vanduo. Ir jos kartu tampa kažkokiu produktu, kurį naudoja žmonės. Turbūt netektų pamatyti kalvio, kuris savo dirbtuvėje bandytų nukalti gerą dviračio rėmą ar automobilio kėbulą. Žinoma, kad ne, nes tokios detalės yra daromos gamyklose, ir niekas po vieną jų negamina. Tačiau vis dar yra ir individualiai dirbančių kalvių, kurie padaro kiek kitokią produkciją“, – sako kalvis.

Autentiškų užsakymų vis mažiau

Užsukę į svetainę http://www.vilniauskalviai.lt/laiptai.html , pamatysite, kad daug kam reikia metalinių laiptų, tačiau apskritai, kaip teigia kalvis, užsakymų, kurie iš tiesų būtų labai autentiški, yra vis mažiau.

„Pagrinde žmonėms reikia metalinių laiptų, taip pat balkono, židinio grotelių, tvorelių. Tai tokie dalykai, kurie gali būti šiek tiek skirtingi, nes mes galime juos padaryti pagal kiekvieno žmogaus skonį. Tačiau šie laikai tokie jau yra, kad pagrinde tik ir turi daryti tokius pramoninius užsakymus. O nelabai yra žmonių, kurie užsisakytų kažką tikrai autentiško. Tarkime, papuošalai – tik tie patys, kurie domisi šiuo menu arba netgi yra jo bandę. Taigi, papuošalus visi jau perka seniai importuotus iš parduotuvių, tiesiog už kelis centus. O tokius autentiškus mes dažnai darome jau tiesiog savo malonumui, norėdami, kad turėtume kažką ir mums patiems įdomaus bei svarbaus nuveikto, o ne tik tuos užsakymus, kurie visada kartojasi. Aš pats daugiausiai darau papuošalų, kurie dedasi ant kaklo, taip pat kalu žiedus. Tai yra labai retas reiškinys, ir tikrai atrodo, kad kažkuo magiškas“, – paslaptingai šypsosi kalvis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *