Kokius mokesčius mokate kaimo turizmui?

BuhalterijaVienos kaimo turizmo sodybos vadovas sako, kad buhalterine apskaita Vilniuje dėl jo įmonės vyksta nuolat ir labai gausiai. Nors kažkam tai atrodo tiesiog paprasta sodybos nuoma, bet jam tai – verslas su nemažai peripetijų. Sodybos nuomotojas tvirtina, kad būtent buhalterinė apskaita jam yra sudėtingiausia dalis, ir kitais metais, kai verslas labiau išsiplės, jis jau būtinai pasinaudos ir buhalterių Vilniuje paslaugomis, nes kol kas viską tenka daryti pačiam. Kokius mokesčius jam tenka mokėti ir kokius pinigus skaičiuoti?

Apie buhalterinės apskaitos pasiūlymus smulkiam verslui plačiau auditas.lt.

Verslo mokesčiai

Pirmiausia jam tenka kaip ir bet kokiam verslininkui, mokėti mokesčius, susijusius su verslu. Tai yra ir pajamų mokestis, ir pridėtinės vertės mokesčiai. Nors dažniausiai nėra tai labai daug pelno sukraunantis verslas, visgi mokesčius mokėti reikia. Įmonės vadovas sako, kad jam labai nepatinka tai, kad kai kurie žmonės Lietuvoje slepia mokesčius, jis nenori nieko bendro su tokiais turėti, ir pats viską susimoka.

Komunaliniai mokesčiai

Sumokėti mokesčius už vandenį, elektrą, dujas, internetą – tai būtina pareiga, plėtojant tokio tipo verslą. Mat tai yra turizmo, sodybos nuomos paslaugos, susijusios su apgyvendinimu, su maitinimu. Ir jos dėl to yra būtinos žmonėms, norintiems išsinuomoti sau vietą toje sodyboje. Tad nieko keisto, kad ir susimokėti tuomet būna už ką. Tačiau, kaip teigia verslininkas ir ūkininkas, jam įdomi žalioji energetika ir, jeigu pavyks gauti iš ES fondų lėšas, jis stengsis investuoti į ją bei gauti sąlygas žaliajai energijai tiekti. Tad ir mokesčiai tuomet turėtų sumažėti, o šalyje prasidėtų žaliosios energetikos atsigavimas.

Atlyginimai

Be abejo, kaip sako vadovas, svarbiausia yra žmogus. Todėl reikia sumokėti žmonėms atlyginimus. Kas pas jį dirba? Tai yra valytojai, kurie tvarko patalpas. Sodininkai prižiūri lauko teritoriją, kurioje poilsiautojai gali maloniai praleisti laiką. Taip pat yra vairuotojai, kurie pristato prekes, jeigu reikia, gali ir poilsiautojus nuvežti. Žinoma, yra virtuvės darbuotojai, yra visos teritorijos ir patalpų prižiūrėtojai. Žodžiu, personalas yra panašiai toks pats kaip ir dvare. Tą jau savininkas sako su šypsena. Tačiau iš tiesų, apsvarsčius visą buhalteriją, darosi panašu, kad išnuomojamasodyba turi kažką bendro su dvaru.

Pelnas

Gautus pinigus vyras naudoja plėtrai. Mat sakoma, kad ne tas milijonierius, kas uždirba milijoną, o tas, kas moka iš jo pagaminti dar vieną. Taigi, pelnas dedamas atgal ir iš jo yra investuojama į plėtrą.

Pirčių nuoma: http://pirtys.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *