Automobilių stiklas ir žiemos vargai

Agn stiklaiNors ši žiema bus viena iš tų, kurią prisiminsime kaip šiltą ir signalizuojančią apie globalinį atšilimą, tačiau vairavimo sąlygas vis tiek ji labai apsunkina. Tad kai kam po linksmų pasivažinėjimų ledu, grės ir automobiliu stiklu perklijavimas. Ne paslaptis, kad daugiausiai darbo su mašinų taisymu po avarijų servisai turi būtent žiemą. Tada ir automobiliu stiklu keitimas būna populiarus, ir kėbulo atlankstymas. Kalbamės su Algiu, kuris jau daug metų dirba su auto stiklų keitimu ir puikiai mato tendencijas.

Kokių klientų daugiausiai turite žiemą?

Žiemą, aišku, daugiau negu bet kada yra traumuotų mašinų. Žmonės trenkiasi vieni į kitus kartasi net patekdami į savotiškas vilkstines. Tam įtaką daro slidus kelias, šlapias kelias, nebarstytas kelias ir žinoma netinkamai žiemai parengtos padangos. Jeigu žmonės nesusitvarko savo mašinos, neturi kad ir neužšąlančio langų valymo skysčio, tuomet irgi atsiranda daug problemų. Važiuoja nenuvalytais, apšalusiais langais, prastai mato, vėliau ir patenka į visokias avarijas. Tingi nusipirkti gerą skystį, paskui jau perka visą langą, jeigu dar patys gyvi išlieka… Aišku, žiemą ir vagysčių atsiranda daugiau, įsilaužimų į mašinas. Kai taip nutinka, tenka matyti, kaip atvažiuoja su išdaužtu šoniniu arba galiniu stiklu. Kaip taisyklė, dažniausiai būna žmonės palikę mašinas tamsiuose skersgatviuose, o paskui jau turi jas įdaužtas, įlaužtas.

O vasarą nekeičiate stiklų?

Vasarą avarijų tikrai mažiau, tačiau specifiškai pas mus prasideda mašinų iš Vokietijos remontas. Mes jas gauname ir tvarkome, nes tai pakaitalas to darbo krūvio, kuris ateina žiemą. Darbo netrūksta visus metus, jeigu stengiesi ir jo ieškai. O tai, kad vasarą avarijų mažiau ir mažiau žmonių nukenčia keliuose, tai yra labai džiugu. Pas mus Lietuvoje tikrai per daug nelaimių kelyje atsitinka, galėtų jų ir išvis nebūti.

Kaip žmonėms patartumėte saugoti savo stiklus?

Pirmiausia – gerai paruošti mašiną žiemai. Būti tikriems, kad reikiamu momentu stabdžiai suveiks, kad padangos bus tikrai geros ir nereikės bijoti, kad jos slys kaip sviestas paviršiumi, kai stabdysite. Pačiais stiklais verta pasirūpinti nuvalant laiku sniegą, kol jis neprišalo. Reikėtų ir valytuvų nepamiršti keisti per metus kartą, nes jie greit susidėvi. Be to, verta įsigyti ir langų valymo nešąlančio skysčio. Jis taip pat žieminis padės ir ištirpdyti druskas, kurių prisitaškys ant priekinio stiklo, ir kurių su paprastu skysčiu taip paprastai nenuimsi.

Sėkmės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *