Emigrantai stato namus Lietuvoje

SandarumasKai kuriems užsienyje dirbantiems lietuviams pavyksta dar tik pakloti pamatus Lietuvoje, o kai kurių jau baigus statyti laukia ir paskutiniai štrichai – sandarumo matavimai bei namo pridavimas. Tokia tendencija ryškėja dažnai. Tie, kas nenori imti didžiausių paskolų, o nuosavo būsto nori, keliauja į užsienį ir ten uždirbinėja pinigus. Tuo metu viską investuoja į būsimą būstą Lietuvoje.

Daugėja statančių namus išeivių

Kai žmonės dirba užsienyje, jiems nebaisus ir energinio naudingumo sertifikatas, kad teks apšiltinti namą geriau. Jie pasirengę savo rankomis dirbti tol, kol kažkieno kito rankomis gimtinėje statosi svajonių projektas – namas. Paklausti, ar negaila, kad patys tuo metu negali gyventi Lietuvoje, sako, kad būna visokių momentų. „Aš uždirbu Norvegijoje 10 kartų daugiau negu Lietuvoje. Dirbu ten periodiškai, su statybomis, bet Lietuvoje niekada tiek neuždirbčiau. Be to, labai skiriasi ir, kas dirba. Norvegijoje yra išsilavinę, protingi žmonės, jie dirba statybininkais. Lietuvoje kas antras į statybų aikštelę ateina net ne su „pachmielu“, o dar būdamas neblaivus ir jau su buteliuku užanty. Man toks darbas nepriimtinas, ir atlyginimas varganas. Tad gaunasi, kad pats būdamas statybininkas, statau namus kažkam kitam, o man stato Lietuvoje už labai, palyginti, mažus pinigus. Tačiau namo noriu kokybiško, tokio, kad amžinai stovėtų“, – juokiasi emigrantas.

Negaili geroms medžiagoms

Klausiami, ar jų negąsdina sandarumo matavimai , lietuviai statybininkai, dirbantys Vokietijoje, sako, kad ten jau seniai yra tie reikalavimai. „Pažiūrėkite, kaip gražiai tvarkosi kitos šalys. Pas juos tarša mažesnė, niekas nepleškina malkų ir padangų kiaurą padangą, kad tik savo sodo namelio tipo namą truputį pašildytų. Aš pats dirbu Vokietijoje prie statybų, ir matau, čia žmonės negaili geroms medžiagoms, nes tik taip išvis kažką sutaupo ir gali normaliai gyventi“, – sako vyras

Tenka gerai apšiltinti

Kita šeima gyvena Anglijoje, o namuose yra palikti atsakingi giminaičiai, kurie vykdo statybų vadovavimą. Šeima sako, kad kiekvieną kartą skambina giminaičiui, ir visada kalbasi apie tai, kiek per dieną padaryta, koks yra dabar procesas. Šiuo metu, kaip sako jie, vyksta dviaukščio nuosavo namo šiltinimas, ir jam dabar reikia daugiau pinigų, negu tikėtasi. Tačiau apšildyti norisi taip, kaip tą padaro Skandinavai, kad namuose šilta, gali nuo degtuko pasišildyti – šilumos užteks, ir ji niekur nedings. Visi, kas statosi čia namus, planuoja ir grįžimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>