Energinio naudingumo sertifikatas: dažniausiai kylantys klausimai

Kai yra planuojama namą parduoti ar išnuomoti, tenka pasirūpinti įvairiais formalumais, kurių vienas svarbiausių – energinio naudingumo sertifikatas, kuris jau keletą metų yra privalomas dokumentas, norint išnuomoti ar parduoti namą. Neretais atvejais kyla įvairių klausimų, susijusių su šiuo formalumu, taigi, kokie jų yra patys dažniausi?

SertifikataiVienas dažniausiai užduodamų klausimų yra tai, kokiam laikui yra išduodamas šis sertifiktas, ir kada sertifikavimo darbai turi būti atliekami iš naujo. Tenka pripažinti, kad bėgant laikui pastato energetinis naudingumas ne didėja, o mažėja, ir dėl šios priežasties yra svarbu tai, kad sertifikavimo darbai būtų atliekami periodiškai, todėl sertifikatas galioja 10 metų. Praėjus šiam laikotarpiui, darbai turi būti atliekami pakartotinai.

Taip pat gana dažnai yra teiraujamasi, kiek gali kainuoti sertifikato išdavimas, tačiau nėra vienareikšmio atsakymo: kaina paprastai priklauso nuo to, kokia yra pasirenkama bendrovė, atliekanti reikalingus darbus, koks yra pastato plotas bei sudėtingumas. Visada galima sužinoti kainą kreipiantis į tam tikrus specialistus, tačiau visada galima būti tikriems, kad tai nekainuos labai brangiai. nuo pastato dydžio ir sudėtingumo priklausys ir tai, kiek truks reikalingi sertifikavimo darbai, tačiau taip pat nereikėtų nerimauti, kad tai truks pernelyg ilgai.

Nuosavų namų šeimininkai neretai nerimauja, kas nutiks, jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė – juk nuo to paprastai priklauso, kokia bus namo kaina. Jei namo statyba yra gana sena, tikėtina, kad energetinis naudingumas bus gana žemas, tačiau visada yra galimybė modernizuoti pastatą, ir atlikus tam tikrus keitimus bus galima padidinti energetinį naudingumą. Specialistai visada gali patarti, kokios galimybės galėtų geriausiai pasiteisinti, tad visada bus galima atrasti patį geriausią sprendimą.

Neretai teiraujamasi, kur kreiptis dėl reikalingų paslaugų teikimo, ir šiandien sertifikavimo paslaugas siūlo ne taip ir mažai įmonių. Kiekvienoje konkrečioje situacijoje bus galima atrasti patį geriausią sprendimą, ir šių įmonių paiešką galima pradėti tiesiog internetinėje erdvėje. Tikėtina, kad tam neteks sugaišti daug savo brangaus laiko, ir greitai galėsite susisiekti su pasirinktu paslaugos tiekėju.

Daugiau informacijos apie šią teikiamą paslaugą visada yra galima rasti internetinėse paslaugos tiekėjų svetainėse, ir, labai tikėtina, kad čia rasite visą jums reikalingą informaciją apie teikiamas paslaugas, kainas bei terminus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *