Kaip pasirinkti šviestuvą?

Neišvengiamai ateina metas, kai namų interjeras pabosta, norisi įnešti naujų spalvų, galbūt pakeisti baldus ar iš esmės pertvarkyti kambarių išsidėstymą, struktūrą. Tokiais atvejais prie naujojo dizaino tiesiog būtina pritaikyti ir apšvietimą. Juk nuo jo priklauso, kaip atsiskleis namų įvaizdis, ir ar pavyks išlaikyti jų jaukumą. Jei manote, kad tam pakaks įrengti po vieną centrinį šviestuvą kiekviename kambaryje – gali tekti smarkiai nusivilti ir nesulaukti norimo rezultato. Visi šviestuvai ir apšvietimo detalės turi savo paskirtį, sukuria atitinkamą nuotaiką, todėl svarbu pasirinkti tinkamus šviestuvus ir juos pritaikyti būtent tose erdvėse, kuriose jie atsiskleis geriausiai. Kaip tai padaryti?

Geri šviesos šaltiniaiVisų pirma, privalote įvertinti, kiek ir kokių rūšių apšvietimo šaltinių jums iš tiesų reikia. Pirmieji dažniausiai į galvą šaunantys šviestuvai – pagrindiniai, – kurie yra įrengiami kambario ar tam tikros erdvės centre ir suteikia tolygų, išskaidytą apšvietimą. Jie privalo atsidurti kone visuose kambariuose, o jei mėgstate provanso stilių ar turite itin didelius namus, galite montuoti ir po kelis centrinius šviestuvus.

Tuomet apgalvokite, kokią paskirtį atliks kiekvienas kambarys. Kadangi paprastai jie skaidomi į atskiras erdves, turinčias vis kitą funkcionalumą, jums prireiks papildomo apšvietimo. Pavyzdžiui, svetainėje arba miegamajame itin patogu įrengti erdves skaitymui ar darbo stalus. Tai reiškia, kad jums reikalingas toršeras arba stalinis šviestuvas su itin ryškia lempa ir reguliuojamu apšvietimo stiprumu. Jie turi būti nukreipti tiesiogiai į vietą, kurioje skaitoma arba rašoma. Jei ši vieta kintanti – jums tiks šviestuvai su lanksčiu gaubtu, kurį galėsite nukreipti į norimą pusę.

Kartais šviestuvai reikalingi tam, kad padėtų sukurti atitinkamą nuotaiką. Pavyzdžiui, esant poreikiui persijungti į rėžimą, kuomet kambaryje vyrauja prieblanda, o dienos metu gebėti suteikti ryškų ir tolygų apšvietimą. Tokiu atveju apgalvokite kelių skirtingų šviestuvų įrengimo galimybes. Nuotaiką sukurti padeda ir dekoratyviniai šviestuvai, kurie pasitarnauja kaip interjero detalės, tačiau gali būti naudingi norint įnešti jaukumo, romantikos arba pabrėžti tam tikras interjero detales.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *