Mėgstami antikvariniai baldai

Namuose yra keli antikvariniai baldai, kuriuos be galo mėgstu. Vieni iš tiesų antikvariniai, kiti tiesiog šiaip senesni, tačiau ir tuos galiu pavadinti antikvariniais, kai palyginu su naujais baldais. Dalinuosi ir aš savo prisiminimais bei įspūdžiais apie tai, kokius baldus turiu.

Krėslas

Iš visų baldų šis man yra pats romantiškiausias, turintis daugiausiai savybių, už kurias jį galima mėgti. Jis yra medinis, kai supiesi, skleidžia švelnų girgždėjimą. Apmuštas oda tose vietose, kur reikalinga, kad būtų kažkiek minkščiau. Gavau jį dovanų iš vieno žmogaus, kurį labai visada gerbiau, ir kuris man buvo autoritetas. Svajoju, kai pasensiu, tiesiog sėdėti tame krėsle, suptis, rūkyti pypkę, skaityti knygas ir mėgautis gyvenime. O dabar – taip pat sėdžiu jame, skaitau ką nors, dažniausiai iš kompiuterio, ir taip pat mėgaujuosi.

Lentynos

Mėgstamiausi baldaiLentynos tam, kad jose stovėtų knygos, bet jeigu tai yra antikvariniai baldai, tuomet jos jau ir pačios savaime yra gražios ir vertos žmonių dėmesio. Pas mane kabo viena senovinė medinė lentyna. Ji yra padabinta gražiais drožinėtais elementais. Šioje lentynoje aš laikau tik knygas, nes nenoriu apkrauti kažkokiais kitokiais negražiai atrodančiais daiktais. Ją paveldėjau iš senelės, kuri visuomet turėjo labai daug knygų ir kažkokių keistų suvenyrų, daiktų, kuriuos atsivežė iš tokių šalių, kuriose net ir aš dar nesu spėjusi apsilankyti. Man smagu apsupti save ne tik antikvariniais baldais, bet ir tokiais, kurie man asmeniškai kažką reikštų, kurių istoriją aš žinočiau ir ji man net gal būtų svarbi. Baldų priežiūra pas mane visada ta pati – valau dulkes, tą darau dažniausiai sausu skudurėliu, nes nenoriu, kad drėgmė kaip nors pakenktų paviršiams.

Stalelis su veidrodžiu

Gal matėte senovinius filmus, kur damos turi savo miegamąjį, o rytinį makiažą kažkodėl vadina „tualetu“ bei stalelį su veidrodžiu – tualetiniu. Nors jis stovi miegamajame. Tai tokį turiu ir aš, ir jame laikau, kaip ir pridera tikrai damai, papuošalus, grožio priemones, kažką iš apatinių. Pats veidrodis nėra labai kokybiškas, nes šiek tiek ištampo vaizdą, matyt, paviršius išlietas ne pats lygiausias. Tačiau kambarį tai tikrai puošia. Man šis baldas yra mėgstamas vien dėl to, kad jis siejasi su rytu. Kaip tik ryte visada sėdu prie šio stalelio – veidrodžio – komodos, susišukuoju, užsitepu kremą ir pradedu savo dieną, o rytas yra mano mėgstamiausia dienos dalis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *