Mitai apie buhalterių darbą

Turbūt ne kartą girdėjote visokių mitų apie buhalterius. Populiariausi jie dažnai tvirtina, kad buhalteriai yra kone vaikščiojantys skaičiuotuvai, daugiau nieko nedarantys, tik mintyse viską analizuojantys ir skaičiuojantys. Iš tiesų, taip elgiasi specialios programos, pavyzdžiui, http://www.dineta.eu/lt/produktai/dineta-web/, o buhalteriai tik naudojasi tomis programomis, siekdami viską sisteminti.

Ne skaičiuotuvai, o skaičiuotojai

Dineta siūlomos paslaugosVisuomenė kartais vis dar leidžia sau neapdairiai juoktis, kad buhalteriai, neva, yra tik nuobodūs žmonės – skaičiuotuvai, tiesiog vaikščiojančios skaičiavimo mašinos. Tačiau ar taip gali būti? Žinoma, kad ne, juk vien pažiūrėjus, kokias programas duomenims sisteminti jie naudoja (pavyzdžiui., http://www.dineta.eu/lt/produktai/dineta-analitika/ ) akivaizdu, kad tai žmonės, mokantys dirbti su sudėtingomis sistemomis. Kur kas dažniau skaičiais galvoja galbūt paprasčiausi web programuotojai, juk ten tikrai tenka mąstyti funkcijomis. Tuo tarpu, buhalteriai tiesiog yra kaip kokie gamybos linijos operatoriai, kuriems patikėta valdyti kelias kompiuterizuotas sistemas. Tą jie ir daro, tą ir privalo daryti. Taigi, nuo šiol pamirškite visus mitus, jog buhalteriai yra skaičiuotuvai. Jie – skaičiuotojai, kurie naudojasi tais skaičiuotuvais, jie sėdi ant viršūnės visų šių prietaisų ir padeda mums susivokti skaičiuose.

Laisvalaikio pomėgiai

Būtent dėl pastarojo stereotipo taip pat populiaru manyti, kad buhalteriai negali domėtis kažkuo tikrai įdomiu, neva, galvodami skaičiais, jie daugiau nemato nieko pasaulyje. Tai būtų galima pavadinti dar vienu stereotipu, taip neigiamai veikiančiu mūsų visuomenėje. Juk iš tiesų yra aibė protingų, įdomių, puikų humoro jausmą turinčių, kūrybingų ir už jus kur kas geriau išprususių buhalterių, kurie savo įdomiu laisvalaikiu ir pomėgiais jums nušluostytų nosį.

Nesukalbami asmenys

Dar iš tarybinių laikų turbūt likęs standartinis požiūris, kad buhalteriai dirba įmonėse ir jaučiasi ten labai svarbūs. Jie neva būna tiesiog nesukalbami asmenys, prieš kuriuos kone tenka klauptis ant kelių, kad tik jie sumokėtų atlyginimą. Modernioje visuomenėje, kaip jau minėjome, buhalteris net neskaičiuoja visko pats. Visa tai padaro specialios sistemos, kurios neretai būna užprogramuotos padaryti viską greitai, tiksliai, pagal grafiką. Taigi, dažnai nereikia net kreiptis į buhalterį, kad jis išmokėtų atlyginimą, net nebėra tokio dalyko kaip atlyginimo lapelis. Pinigai kiekvieną žmogų laiku pasiekia per internetinę bankininkystę, o buhalterio „nesukalbamumas“ paskęsta praeityje, kaip ir paskendo prestižas būti mėsos pardavėja, kuri sovietmečiu vienintelė gali savo šeimą ir pažįstamus aprūpinti pakankamu kiekiu kiaulienos ar jautienos. Taigi, atsikratę senovinių pažiūrų, į gyvenimą pažvelgsime šviesiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *